Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2014

Dátum: 20.05.2014
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2014

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 12. mája do 18. mája 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1822 udalostí. Medzi nimi bolo aj 227 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo1113. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

V oblasti porušení verejného poriadku riešili mestskí policajti 12 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 26 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 171 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk riešili hliadky 28 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili traja predávajúci a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené 24 krát.

Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 36 motoristov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 30 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 14 krát.

Deväť priestupkov sa týkalo poškodenia dopravných značiek a päť nepovolených pouličných aktivít. Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených šesť starých vozidiel.

Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 68 krát a že fajčiť sa nesmie ani v Medickej záhrade už vie osem ľudí, ktorí zákaz fajčenia v tejto záhrade porušili.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň prezrádza, že najviac priestupkov sa stalo v okolí Antolskej ulice a to 42. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 658 krát a 111 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Lešenie bezdomovci nerozoberali

V utorok ráno občania telefonicky oznámili operačnému pracovníkovi mestskej polície v Petržalke, že lešenie obopínajúce jeden z domov na Blagoevovej ulici rozoberajú bezdomovci. Jedna z hliadok tento oznam okamžite preverila. Na mieste však našla len pracovníkov firmy, ktorí tento dom zatepľovali a po jeho zateplení sa pochopiteľne pustili do rozoberania lešenia.

Nalomený strom spílili pracovníci VPS

Vo štvrtok popoludní privolávali mestskí policajti pracovníkov VPS na Starhradskú ulicu. Dôvodom ich výjazdu bol nalomený strom. Ten pri páde na zem mohol zraniť náhodných chodcov, prípadne poškodiť motorové vozidlá. Strom pilčíci nakoniec bezpečne spílili.

Betónové kvetináče z chodníka neukradol

22-ročný Bratislavčan sa pustil do premiestňovania kvetináčov na ulici Pri Šajbách v sobotu podvečer. Na jeho „pracovnú aktivitu“ boli telefonicky upozornení mestskí policajti náhodnými okoloidúcimi. Jedna z hliadok „pracanta“ našla vo chvíli, keď sa tento namáhal s už jedným kvetináčom. Kvetinky si do neho ale nezasadí, pretože mu policajti priamo na mieste klepli po jeho lepkavých prstoch.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 20.5.2014 / 20.5.2014

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.