Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2014

Dátum: 13.05.2014
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2014

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 5. mája do 11. mája 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1483 udalostí. Medzi nimi bolo aj 177 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným udalostiam ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 870. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení verejného poriadku riešili mestskí policajti sedem priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 16 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 182 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 26 krát. Dva priestupky sa týkali porušení pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku a 25 nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo počas týždňa 36 motoristov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 27 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi riešili hliadky mestskej polície 9 krát. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja hliadky mestskej polície zasahovali 10 krát.

Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených sedem nelegálnych skládok, ako aj štyri staré vozidlá. Zákaz táborenia a kladenia ohňov v prírode porušilo jedenásť ľudí a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 39 krát.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň hovorí, že najviac priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície na Františkánskom námestí a to 29. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 459 krát a 88 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Staršia dezorientovaná pani skončila napokon v nemocnici

V sobotu popoludní privolávali mestskí policajti pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci na Romanovu ulicu. Nachádzala sa tu totiž staršia dezorientovaná pani a tá sa sťažovala aj na silné bolesti hlavy. Záchranári ju previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Oheň v opustenej garáži

V nedeľu predpoludním dym šíriaci sa z jednej opustenej garáži na Hornej ulici neveštil nič dobré. Mestskí policajti zistili, že v tomto prípade sa o zadymenie okolia postaral istý bezdomovec, ktorý si v tejto garáži založil oheň. Ten musel prirodzene zahasiť a potom sa pobral preč.

Hasiči zasahovali na Sadovej ulici

Deti hrajúce sa v nedeľu na detskom ihrisku na Sadovej ulici v Novom Meste ohrozovalo vo štvrtok podvečer niekoľko stoviek ôs. S nimi si poradili napokon až hasiči, ktorých na miesto privolala hliadka mestskej polície. 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 13.5.2014 / 13.5.2014

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.