Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2014

Dátum: 29.04.2014
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2014

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 21. apríla do 27. apríla 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1737 udalostí. Medzi nimi bolo aj 300 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo počas týždňa 970. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi Slobody zvierat a v dvoch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení verejného poriadku riešili hliadky mestskej polície 19 priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 11 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 159 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 22 krát.. Počas týždňa mestskí policajti riešili aj 28 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 49 prípadov parkovania motoristov na trávnatých plochách.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 37 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 18 krát.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 17 nelegálnych skládok, ako aj sedem starých vozidiel. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja hliadky mestskej polície zasahovali 5 krát. Sedem priestupkov sa týkalo nepovolených pouličných aktivít.

Niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčiari sa nevedeli vzdať svojho zlozvyku ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy títo porušili 48 krát a že fajčiť sa nesmie napríklad ani v Medickej záhrade dnes už vie sedem ľudí.

Štatistika mestskej polície zároveň hovorí, že najviac priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície na Trnavskej ceste a to 48. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené v 545 prípadoch a 101 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálu odťahovacej služby.

Z hladiny Chorvátskeho ramena kradol chránené rastliny

To, že leknica žltá patrí na Slovensku medzi chránené rastliny zrejme vôbec neprekážalo 62-ročnému Bratislavčanovi. Po jeho stredňajšom  predpoludňajšom  „zbere“ týchto rastliniek v Chorvátskom ramene v okolí Topoľčianskej ulice ich chýba 31. Na správanie sa tohto muža boli telefonicky upozornení petržalskí mestskí policajti a tí podozrivého Bratislavčana zadržali priamo pri čine. Muža následne predviedli na najbližšie policajné oddelenie. Ďalšiu dohru tento zber bude mať na príslušnom odbore starostlivosti o životné prostredie Okresného úradu v Bratislave.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 29.4.2014 / 29.4.2014

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.