Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2014

Dátum: 01.04.2014
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2014

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície. 

V týždni od 24. marca do 30. marca 2014 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1875 udalostí. Medzi nimi bolo aj 330 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1152. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s pracovníkmi Slobody zvierat.

V oblasti porušení verejného poriadku hliadky mestskej polície riešili päť priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 30 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 117 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 25 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo desať predávajúcich.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 24 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 53 prípadov parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách. V pešej zóne sa stalo 24 rôznych priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 22 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi sa vyskytli 7 krát.

Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených mestskou políciou šesť starých vozidiel, ako aj deväť nelegálnych skládok. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja zasahovali mestskí policajti v dvoch prípadoch.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej hovorí, že najviac priestupkov zistili a riešili hliadky mestskej polície na Ceste mládeže a to 44. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 642 krát a 132 motoristov  si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu odťahovacej služby.

Vďaka čipu našli majiteľa psa

V sobotu popoludní našli mestskí policajti strateného psíka na Slatinskej ulici vo Vrakuni. Ten bol začipovaný a práve čip prezradil u veterinára kontakt na jeho majiteľa. Nasledoval krátky telefonát a v priebehu niekoľkých minút si nešťastný majiteľ psíka vo veterinárnej ambulancii prevzal. Také šťastie však zatiaľ nemal ďalší pes, ktorého našla hliadka mestskej polície na Jaskovom rade v nedeľu podvečer. Ten na svojho pána momentálne čaká v útulku zvierat na bratislavských Poliankach.

Pri páde na zem si poranil hlavu

K 63-ročnému Novozámčanovi museli mestskí policajti privolávať v sobotu večer pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Muža našla ležať na chodníku hliadka mestskej polície neďaleko pohostinstva na ulici Pod lipami vo Vajnoroch. Z rany na hlave mu vytekala krv. Po ošetrení priamo na mieste bol tento muž následne prevezený do nemocnice.

Litovčanovi ani neskorá noc neprekážala

Len niekoľko minút pred polnocou v piatok sa rozhodol 25-ročný Litovčan  spríjemniť hrou na gitare život ľudí nachádzajúcich sa v tom čase na Michalskej ulici. Na podobné aktivity však treba mať povolenie od príslušnej mestskej časti a v rámci povolenia je stanovené aj miesto a čas, kde sa môžu pouliční umelci prezentovať. V každom prípade to nie je 23 minút pred polnocou, čo Litovčanovi pripomenula aj hliadka mestskej polície. Následne si Litovčan gitaru zbalil a pobral sa preč.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.4.2014 / 1.4.2014

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.