Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2015

Dátum: 21.07.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 13. júla do 19. júla 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1611 udalostí. Medzi nimi bolo aj 280 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 864. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 150 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 35 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo šesť „tiežpredávajúcich“. Majitelia psov nerešpektovaním niektorých ustanovení zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 16 krát.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 46 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 52 prípadov, kedy si motoristi trávnaté plochy zvolili za miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 45 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešili mestskí policajti 6 krát a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 21 krát. Šesť priestupkov súviselo s nepovoleným táborením a zakladaním ohňov v prírode a rovnaký počet sa týkal aj nepovolených pouličných aktivít.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených päť prípadov poškodenia dopravných značiek, dve staré vozidlá, ako aj jedna nelegálna skládka.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície zároveň prezrádza, že najviac priestupkov a to 54 riešili jednotlivé hliadky mestskej polície na Viedenskej ceste. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 425 krát a 93 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Zabudnuté peniaze v bankomate a výtržnosť na Obchodnej ulici

Pomerne rušný víkend majú za sebou kynológovia mestskej polície. Najskôr krátko po polnoci ich pristavil na Hurbanovom námestí neznámy mladý muž s tým, že dvaja mladíci na Obchodnej ulici pod hrozbou použitia násilia žiadali od neho peniaze. Dvoch podozrivých mužov mestskí policajti vzápätí objavili pred prevádzkou rýchleho občerstvenia na spomínanej ulici. Tu najskôr slovne a potom fyzicky dvaja podozriví napadli dvojicu iných mladých ľudí, od ktorých žiadali peniaze a hodinky. To sa im nepodarilo vďaka okamžitému zásahu mestských policajtov, ktorí voči dvom útočníkom použili donucovacie prostriedky. Z dôvodov podozrenia zo spáchania trestného činu lúpeže v štádiu pokusu a výtržníctva boli vzápätí dvaja mladí Bratislavčania vo veku 18 a 19 rokov predvedení na najbližšie oddelenie policajného zboru.

Iná kynologická hliadka mestskej polície v bankomate na Detvianskej ulici v bratislavskej Rači našla bankovky, ktoré zatiaľ niekto neznámy zabudol prevziať po výbere z tohto bankomatu. Bankovky, ktoré niekomu určite chýbajú, čakajú teraz na svojho majiteľa na policajnom oddelení v bratislavskej Rači.

Matka dieťaťa to značne na kúpalisku prehnala

Ani prítomnosť štvorročného syna  zrejme vôbec neprekážala 35-ročnej žene, aby si pobyt na kúpalisku Delfín spríjemňovala dúškami alkoholu, ktorý mala plastovej fľaške od minerálky. Vo štvrtok popoludní ju však ohnivá voda takpovediac „porazila“ a na tackajúcu sa návštevníčku kúpaliska ostatní ľudia telefonicky upozornili mestskú políciu. Mladú 35-ročnú Bratislavčanku policajti našli ležiac na tráve. Našťastie sa hliadke podarilo zistiť telefonický kontakt na jej manžela, ktorý si vzápätí po synčeka prišiel na kúpalisko a odviezol ho domov. Nezodpovedná matka bude mať teraz čo vysvetľovať na príslušných úradoch, pretože o jej správaní bol informovaný príslušný kurátor Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny.

Zrazený diviak na Prístavnom moste

Ako sa statný diviak na frekventovaný Prístavný most vôbec dostal zostáva záhadou. V každom prípade vo štvrtok ráno jeho prechádzka týmto miestami bola posledná v jeho živote. Zrazilo ho tu totiž neznáme auto a o likvidáciu diviaka sa postarali poľovníci poľovného združenia, ktorých na tento prípad telefonicky upozornili mestskí policajti.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.7.2015 / 21.7.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.