Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 28. týždni 2015

Dátum: 15.07.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 28. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 6. júla do 12. júla 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1526 udalostí. Medzi nimi bolo aj 236 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 790. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V jednom prípade hliadka mestskej polície zistila podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 153 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 72 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili štyria predávajúci a majitelia psov nerešpektovaním niektorých ustanovení zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 22 krát.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 51 prípadov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 81 porušení všeobecne záväzných nariadení, ktorými sa zakazuje konzumácia alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov riešili hliadky mestskej polície 22 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených v priebehu týždňa 13 nových nelegálnych skládok, ako aj dva prípady poškodenia dopravných značiek. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 13 krát.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň prezrádza, že najviac priestupkov a to 40 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Námestí SNP. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 366 krát a 92 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Zlodeji sa ulakomili na autorádio

Majiteľ staršej Škody Felícia, ktorý ju mal zaparkovanú na Pribišovej ulici dnes už dobre vie, že zlodejom sú dobré aj autorádia. To mu totiž niekto neznámy z auta ukradol v presne nezistenom čase niekedy v noci z utorka na stredu. Otvorené auto našla hliadka mestskej polície v stredu nadránom a samozrejme o tejto vlámačke boli informovaní príslušníci policajného zboru. Tí si neskôr priamo na mieste tento prípad prevzali na ďalšie doriešenie.

Zdravotne postihnutý Bratislavčan skončil v nemocnici

V sobotu podvečer našla jedna z hliadok mestskej polície ležiac pri ceste na Nábreží armádneho generála Ludvíka Svobodu vtedy ešte neznámeho muža. Ten sa nevládal postaviť na vlastné nohy. Ukázalo sa, že je to 49-ročný zdravotne ťažko postihnutý Bratislavčan. Policajti preto na miesto privolali pracovníkov rýchlej zdravotne pomoci a tí ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Malým kačiatkam zo zajatia pomohli až hasiči

Do jedného z kanálov na Námestí Biely Kríž spadli vo štvrtok podvečer malé kačiatka. Kryt kanála nedokázali policajti mestskej polície zdvihnúť. To sa podarilo až privolaným hasičom a tí spolu s hliadkou mestskej polície uväznené kačiatka z kanála postupne vytiahli a dostali von na slobodu.

 

 

       

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.7.2015 / 15.7.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.