Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2015

Dátum: 09.07.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 29. júna do 5. júla 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1785 udalostí. Medzi nimi bolo aj 304 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1024. V jednom prípade boli hliadke mestskej polície odovzdané nájdené osobné doklady, v jednom prípade bola zadržaná osoba po ktorej bolo vyhlásené policajné pátranie a v jednom prípade bolo nájdené ukradnuté motorové vozidlo.

V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 14 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 173 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 50 krát.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 36 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ale aj dve porušenia pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 51 ľudí a 13 priestupkov sa týkalo obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov.

Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja mestskí policajti zasahovali v štyroch prípadoch. V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených osem nelegálnych skládok, sedem starých vozidiel a päť prípadov poškodenia dopravných značiek. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 31 krát.

Najviac priestupkov v priebehu sledovaného týždňa zistili a riešili jednotlivé hliadky mestskej polície na Múzejnej ulici a to 63. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 524 krát a 123 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Nepovolené stanovanie na brehu jazera

Len tak rozložiť si stan v Bratislave nie je až tak jednoduché a na kempovanie sú vyčlenené plochy, kde sa to smie. A nesmie sa to napríklad ani na brehoch toľko vyhľadávaných v týchto dňoch Rusoveckých jazier. Tam sa rozhodli počas víkendu kempovať a tráviť voľné chvíle dvaja Bratislavčania. Policajti mestskej polície obom pripomenuli, že tieto miesta nie sú na to určené, podobne dopadol o niekoľko metrov ďalej aj ďalší Bratislavčan, ktorý tu síce nekempoval, ale na brehu jazera si rozložil ohník a pripravoval sa na „opekačku“. Všetci traja boli následne priamo na mieste vyriešení blokovými pokutami.

Hľadaný muž napokon skončil na polícii

V rámci bežného výkonu služby pozornosti kynologickej hliadky mestskej polície v sobotu večer v parčíku pri Martinskom cintoríne neušiel vtedy ešte neznámy muž spiaci pod jedným z kríkov. Hliadka neznámeho skontrolovala a tento muž bol značne dezorientovaný. Nevedel kde sa vôbec nachádza, ani to, ako sa na tieto miesta dostal. Ukázalo sa, že v tomto prípade tým neznámym bol 61-ročný muž z Komárna. Už dlhší čas bol nezvestný a pátrala po ňom polícia. Tá si ho napokon z týchto miest aj odviezla po telefonáte z mestskej polície na najbližšie OO PZ.

Ukradnutá Toyota sa našla vo Vajnoroch

Motorové vozidlo Toyota Lexus s pezinskými evidenčnými číslami ktoré ktosi ukradol a bolo po ňom vyhlásené pátranie  policajti mestskej polície našli zaparkované na Rybničnej ulici vo Vajnoroch vo štvrtok ani nie hodinu po polnoci. O náleze vozidla boli okamžite informované príslušné policajné zložky a tieto momentálne zisťujú, kto sa podpísal pod krádež tohto vozidla.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.7.2015 / 9.7.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.