Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2015

Dátum: 01.07.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 22. júna do 28. júna 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1784 udalostí. Medzi nimi boli aj také, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené a takýchto prípadov bolo 249.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1037. V jednom  prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 11 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 138 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 77 krát.

Pravidlá ambulantného predaja  a trhového poriadku porušili štyria predávajúci. Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 50 prípadov nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 47 motoristov a napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 68 ľudí. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov hliadky mestskej polície riešili 14 krát.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň prezrádza, že na príslušné úrady bolo nahlásených osem starých vozidiel, ako aj štyri nelegálne skládky. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 27 krát.

Najpriestupkovejším miestom sa počas týždňa stalo Františkánske námestie na ktorom mestskí policajti zistili 35 rôznych porušení. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 590 krát a 106 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Žena v bezvedomí potrebovala pomoc

Na Antolskej ulici v piatok večer mal podľa telefonického oznamu neznámy muž biť neznámu ženu, ktorá ležala na ulici. Tento oznam jedna z hliadok mestskej polície prirodzene  okamžite preverila a bolo to úplne inak, ako znel telefonát. Neznáma žena totiž odpadla, bola v bezvedomí a muž jej poskytoval prvú pomoc. Na miesto boli preto prirodzene privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci a tí ženu previezli na odborné ošetrenie do neďalekého zdravotníckeho zariadenia.

Tlejúce ohnisko uhasili až privolaní hasiči

Hasičov mestskí policajti privolávali v sobotu predpoludním na Rovniankovu ulicu. Tu tlelo ohnisko, v ktorom si pravdepodobne ľudia bez strechy na hlavou čosi pripravovali a oheň zabudli zahasiť. Prácu za nich urobili až hasiči.

O deň skôr smerovali hasiči po telefonáte z mestskej polície aj na križovatku Bajkalskej ulice a Trnavskej cesty. Tu horela suchá tráva a aj v tomto prípade plamene privolaná hasičská jednotka pomerne rýchlo skrotila.

„Stanovačka“ v strede frekventovanej komunikácie

Ani rušná Trnavská cesta vôbec neprekážala 27-ročnému Michalovčanovi a ten si svoj dočasný celtový prístrešok rozložil rovno v stredovom trávnatom páse tejto cesty a to v stredu na takmer pravé poludnie.  Policajti mestskej polície kempujúcemu mužovi vysvetlili, že toto skutočne nie je priestor na stanovanie, čo napokon v Bratislave mimo oficiálnych miest sa ani nesmie. Preto mu odporučili mu kemping na Zlatých pieskoch. Michalovčan si po týchto slovách svoj stan zbalil a pobral sa preč. Možno aj do areálu, ktorý mu mestskí policajti odporučili.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.7.2015 / 1.7.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.