Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 24. týždni 2015

Dátum: 16.06.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 24. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 8. júna do 14. júna 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1949 udalostí. Medzi nimi bolo aj 275 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1143. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 187 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 64 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili štyria predávajúci.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 53 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj štyri prípady užívania verejného priestranstva bez povolenia. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 36 motoristov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 54 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov hliadky mestskej polície riešili 13 krát.  

Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených šesť starých vozidiel, dva prípady poškodenia dopravných značiek a štyri nelegálne skládky. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja mestskí policajti zasahovali 6 krát a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 32 krát.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície zároveň prezrádza, že najviac priestupkov a to 42 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí. Blokovacie zariadenia na nesprávne stojace vozidlá boli nasadené 546 krát a 116 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Podozrivý biely prášok na pošte

V stredu niekoľko minút po ôsmej hodine rannej sa hliadky mestskej polície presunuli k pošte na Saratovskej ulici. Mestská polícia bola zo strany policajného zboru požiadaná o súčinnosť pri zabezpečovaní priestranstva pošty, pretože pri kontrole listových zásielok sa z jednej z nich vysypal neznámy biely prášok. Pošta bola samozrejme okamžite uzatvorená a na miesto boli privolaní hasiči. Tí podozrivú zásielku zaistili do bezpečných obalov a biely prášok zaslali na expertízne skúmanie, či sa nemôže jednať o nebezpečný antrax. Táto hrozba sa našťastie nepotvrdila a po čase bol denný režim na pošte opäť obnovený.

Pomáhali mužovi so zdravotnými problémami

V sobotu podvečer si výjazd záchranárov vyžiadal na Železnú studienku zdravotný stav 59-ročného muža. Toho našla jazdecká hliadka mestskej polície bezvládne ležať na zemi. Pod jeho zdravotné problémy ako sa neskôr ukázalo, sa podpísala neznesiteľná horúčava a čiastočne aj zanedbanie pitného režimu. Do príchodu záchranárov boli mestskí policajti v telefonickom spojení s operátorom linky 112 a podľa jeho inštrukcií následne postupovali pri poskytovaní prvotnej predlekárskej pomoci pacientovi. Záchranári následne muža na mieste ošetrili a previezli do nemocnice.

Rušná nedeľa v Lesoparku

Nedeľa v Lesoparku i napriek horúcemu počasiu patrila bežcom, ktorí si v lone prírody zmerali svoje sily na tradičnom polmaratóne. Popoludní pri bufete neďaleko amfiteátra pri stolíkoch usporiadateľov ale dal o sebe vedieť neznámy muž. Ten kopal do stolíkov usporiadateľskej služby a usporiadateľov zároveň fyzicky napádal. Po tom, čo sa tento muž vyvŕšil na týchto miestach, pobral sa medzi bežcov a tu pokračoval ďalej. To už ale usporiadateľskú službu, ale i policajtov mestskej polície poprosila o pomoc jeho matka ktorá zároveň uviedla, že jej syn trpí psychickými poruchami a potrebuje lekárske ošetrenie. Na miesto boli preto privolaní záchranári a pri nakladaní muža do sanitného vozidla tento na nich zaútočil a zaútočil aj na hliadku mestskej polície. 44-ročného Bratislavčana sa podarilo napokon upokojiť a bol následne prevezený do zdravotníckeho zariadenia.

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 16.6.2015 / 16.6.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.