Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2015

Dátum: 09.06.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 23. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 1. júna do 7. júna 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1862 udalostí. Medzi nimi bolo aj 279 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1105. S pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci hliadky mestskej polície spolupracovali 10 krát.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 19 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 168 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 59 krát.

Sedem priestupkov sa týkalo porušení pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku a 19 nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 27 motoristov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 72 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešili hliadky mestskej polície 9 krát.

Počas týždňa bolo zo strany mestskej polície nahlásených na príslušné úrady päť nelegálnych skládok, ako aj deväť starých vozidiel. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 34 krát.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň prezrádza, že najviac priestupkov a to 44 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Balkánskej ulici. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 599 krát a 114 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Na brehu Štrkoveckého jazera ležal v bezvedomí epileptik, bol políciou hľadaný

Neznámeho muža v bezvedomí spozoroval v piatok  podvečer okrskár mestskej polície neďaleko amfiteátra pri Štrkoveckom jazere. Muž bol čiastočne vo vode a čiastočne už na brehu. Policajt neznámeho vytiahol na breh a ten sa z bezvedomia na chvíľu prebral. Stihol povedať, že trpí epilepsiou a súrne potrebuje lieky, ktoré však pri sebe nemal.
Na miesto boli preto privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci. Do ich príchodu s neznámym mužom neustále policajt mestskej polície komunikoval a o zdravotných problémoch, ako aj osobných údajoch sa snažil zistiť viac podrobností.
Ukázalo sa, že po 39-ročnom Žilinčanovi polícia už dávnejšie vyhlásila pátranie a bol vydaný príkaz na jeho zatknutie. Preto po prvotnom ošetrení priamo na mieste pri prevoze tohto muža do zdravotníckeho zariadenia asistovali záchranárom aj mestskí policajti a priamo v nemocnici si hľadaného Žilinčana neskôr prevzala hliadka policajného zboru.

S konzumáciou alkoholu to niektorí ľudia značne prehnali

Zdá sa, že niektorým ľuďom horúčavy týchto dní vôbec neprekážajú a pitný režim nahrádzajú nadmernou konzumáciou alkoholických nápojov. Tak to bolo napríklad aj v prípade asi 60-ročnej ženy, ktorú hliadka mestskej polície našla ležať nevládnu na autobusovej zastávke na Tupolevovej ulici v piatok podvečer. Žena bola navyše zranená, preto ju privolaní záchranári previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

V nemocnici skočil aj ďalší muž, ktorého našli ležať na chodníku mestskí policajti v nedeľu takmer na pravé poludnie neďaleko kotolne na Vyšehradskej ulici. Aj on bol zranený, preto bol na odborné ošetrenie prevezený do nemocnice na Antolskej ulici.

Kačiatka nakoniec skončili v Chorvátskom ramene

V utorok popoludní v rámci spoznávania krás Petržalky spadli do otvoreného kanála na Černyševského ulici malé kačiatka. Hliadke mestskej polície sa ich podarilo z nedobrovoľného zajatia dostať do bezpečia a po vyslobodení ich odniesli do Chorvátskeho ramena vo vodách ktorého sa malé kačiatka cítia predsa len o čosi bezpečnejšie.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.6.2015 / 9.6.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.