Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2015

Dátum: 05.06.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 22. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 25. mája do 31. mája 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1900 udalostí. Medzi nimi bolo aj 261 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným priestupkom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1186. V piatich prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 13 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 112 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 62 krát. Štyri priestupky sa týkali porušenia pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín hliadky mestskej polície zistili 30 krát a napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 63 ľudí. Prípady obťažovania ľudí zo strany neprispôsobivých občanov sa vyskytli 16 krát.

Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 8 nelegálnych skládok, ako aj 10 starých vozidiel. Desať priestupkov sa týkalo poškodenia dopravných značiek a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 22 krát.

Štatistika zásahov mestských policajtov zároveň prezrádza, že najviac priestupkov a to 40 sa stalo na Františkánskom námestí. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 630 krát a 132 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Horiaca skládka i olej na ceste

V sobotu popoludní privolávali mestskí policajti bratislavských hasičov na Bojnickú ulicu. Dôvodom výjazdu hasičov bola horiaca skládka odpadu. Tú hasiči v priebehu krátkej chvíle bezpečne uhasili.

Hasiči po telefonáte od mestských policajtov zasahoval v piatok popoludní aj na Ševčenkovej ulici v Petržalke. V tomto prípade si zásah vyžiadal vytekajúci olej zo zaparkovaného vozidla ktorý znečistil komunikáciu. Pomocou absorbčných materiálov hasiči olej zlikvidovali.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 5.6.2015 / 5.6.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.