Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2015

Dátum: 26.05.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 21. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 18. mája do 24. mája 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1781 udalostí. Medzi nimi bolo aj 260 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným  a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1059. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Nájdené stratené osobné doklady občania odovzdali hliadkam mestskej polície občania v troch prípadoch.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 104 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 53 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 11 krát.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj šesť porušení pravidiel ambulantného predaja  a trhového poriadku, ako aj 37 porušení nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 42 motoristov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 98 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešili mestskí policajti 10 krát. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 29 krát.

Štatistika mestskej polície prezrádza, že na príslušné úrady boli nahlásené dve nové skládky odpadu, desať starých vozidiel, ako aj päť prípadov poškodenia dopravných značiek.

Najpriestupkovejším miestom sa počas týždňa sa stala Pribinova ulica, na ktorej mestskí policajti riešili 33 priestupkov. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 605 krát a 115 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.      

Zranení muži skončili v nemocnici

V sobotu večer preverovala jedna z hliadok mestskej polície oznam týkajúci sa nehybne ležiaceho muža na Topoľčianskej ulici. Po príchode na miesto tento muž s hliadkou mestskej polície nekomunikoval a bol navyše aj zranený. Preto policajti na miesto privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a záchranári neznámeho vzápätí previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

V ten istý deň ale v ranných hodinách hliadka mestskej polície privolávala pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci aj na Radlinského ulicu. Na zastávke mestskej hromadnej dopravy tu ležal asi 40 ročný muž. Aj on bol zranený a záchranári ho odviezli na odborné vyšetrenie do neďalekej nemocnice.

Vandali zničili kvetiny v predzáhradke domu

Vizitku svojho vandalstva zanechali niekedy zo soboty na nedeľu v predzáhradke jedného z domov na Muškátovej ulici zatiaľ neznámi ľudia. Tí neznámi povytŕhali pred domom z predzáhradky kvetiny, niektoré vybrali zo zeme aj s kusmi hliny. To pekné, čo pred týmto domom ešte do soboty bolo, bolo zrazu úplne zničené.

Labuti premávka na diaľnici vôbec neprekážala

V sobotu predpoludním sa na diaľnicu D1 vybrala labuť aj so svojimi mláďatami a veselo, nedbajúc na prechádzajúce autá si len tak po D1 „špacírovala“. Po nahlásení tejto netradičnej prechádzky sa k slovu dostali diaľničiari a hliadka mestskej polície. Nezodpovednú operenú mamu aj s ratolesťami po krátke chvíľke dostali z vozovky späť do bezpečia a vtáčia rodinka sa následne vybrala na Zlaté piesky, kde je predsa len pre ňu bezpečnejšie.

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.5.2015 / 26.5.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.