Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2015

Dátum: 21.05.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 11. mája do 17. mája 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1817 udalostí. Medzi nimi bolo aj 258 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1116. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade občania odovzdali hliadke mestskej polície nájdene osobné doklady.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 13 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 134 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 41 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili štyria predávajúci.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 30 porušení nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 27 priestupkov parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 48 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešili mestskí policajti 18 krát.

Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 19 starých vozidiel, ako aj tri nelegálne skládky. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 40 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili jednotlivé hliadky mestskej polície na Čulenovej ulici a to 35. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 615 krát a 117 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Mladý muž si chcel siahnuť na život

Vraj problémy s priateľkou a nezvládanie ťažkého skúšobného obdobia trápili už dlhší čas 20-ročného študenta. Tieto stavy ho dohnali v sobotu zavčas rána na most Lafranconi a skoncovať s nimi chcel pravdepodobne skokom z mosta do Dunaja. Mladého muža si našťastie pri zábradlí  všimla jedna z hliadok mestskej polície. Opatrne k mužovi podišla, začala s ním komunikovať a postupne mládenca policajti dostali do bezpečia. To už ale na miesto mierili aj pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci a tí neskôr študenta previezli do nemocničného zariadenia.

Zlodej na Šafárikovom námestí

Po lepkavých prstoch takpovediac „klepla“ zlodejovi jedna z hliadok mestskej polície v sobotu niekoľko minút pred ôsmou hodinou večernou na Šafárikovom námestí. 28-ročný Bratislavčan si po námestí veselo vykračoval s niekoľkometrových elektrickým viacžilovým vodičom, ktorý ako sa priznal krátko predtým ukradol z neďalekého staveniska. Elektrický kábel už ale zúžitkovať nestihol a jeho ďalšia cesta viedla na príslušné oddelenie policajného zboru.

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.5.2015 / 21.5.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.