Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2015

Dátum: 12.05.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 4. mája do 10. mája 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1731 udalostí. Medzi nimi bolo 256 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 999. V jednom prípade hliadka mestskej polície zadržala muža po ktorom bolo vyhlásené policajné pátranie a v jednom prípade mestským policajtom občania odovzdali nájdené stratené doklady. K zraneným ľuďom hliadky mestskej polície 6 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 110 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený v 61 prípadoch. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 35 krát.

Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku nerešpektovalo 11 predávajúcich a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín zistili hliadky mestskej polície 22 krát.

Štatistika mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň prezrádza, že z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo zvolilo 40 motoristov. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 63 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešili mestskí policajti 14 krát. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 52 krát.

Počas týždňa boli na príslušné úrady nahlásené štyri nelegálne skládky, 15 starých vozidiel, ako aj 10 prípadov poškodenia dopravných značiek.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície zároveň prezrádza, že najviac priestupkov a to 41 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Námestí SNP. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 553 krát a 76 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Hľadaný muž si spokojne spal za pomníkom

V sobotu sa rozhodol v popoludňajších hodinách prespať za pomníkom na Námestí SNP istý muž. Tieto miesta však na tento účel vonkoncom neslúžia. Jedna z hliadok mestskej polície pri preverovaní totožnosti neznámeho zistila, že ide o 39-ročného Bratislavčana, ktorý už v tom čase mal dávno sedieť v policajnej cele. Bolo totiž po ňom už dávnejšie vyhlásené policajné pátranie, preto ďalšia jeho cesta smerovala na najbližšie policajné oddelenie.

Rozruch na stavenisku spôsobila zabudnutá bunda

Na Žižkovej ulici v stredu večer preverovala jedna z hliadok mestskej polície telefonické oznámenie týkajúce sa muža, ktorý zostal vraj  zakliesnený v kabíne stavebného výťahu. V čase príchodu policajtov na stavenisko na ňom sa už robotníci nenachádzali, pohľad zo zeme smerom k žeriavnickej kabíne mohol vzbudzovať dojem, že sa v nej skutočne niekto nachádza. Kabína však bola prázdna, bola v nej len bunda žeriavnika, ktorú si tento v kabíne zabudol pri jej opustení no a oznamovateľ pohľadom na ňu zo zeme nadobudol dojem, že je to žeriavnik.

Sporo oblečený muž na detskom ihrisku

V stredu v predpoludňajších hodinách iná z hliadok mestskej polície preverovala telefonický oznam týkajúci sa sporo oblečeného muža pobehujúceho po detskom ihrisku na Martinčekovej ulici v Ružinove. Ukázalo sa, že v tomto prípade sa jednalo o pacienta, ktorý bol hospitalizovaný v ružinovskej nemocnici a ktorú tento muž svojvoľne opustil. Na miesto boli preto privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci a tí pacienta následne previezli späť do zdravotníckeho zariadenia.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 12.5.2015 / 12.5.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.