Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2015

Dátum: 28.04.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 17. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 20. apríla do 26. apríla 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1807 udalostí. Medzi nimi bolo aj 279 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1006. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v štyroch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 168 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 67 krát. Tri priestupky sa týkali poškodzovania verejnej zelene a trinásť parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách. Majitelia psov zákon ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 32 krát.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 40 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj sedem priestupkov nepovoleného ambulantného predaja.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 80 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov hliadky mestskej polície riešili 11 krát. Deväť priestupkov súviselo s nepovolenými pouličnými aktivitami.

Počas týždňa boli na príslušné úrady nahlásené tri staré vozidlá, ako aj tri nelegálne skládky. Na telefonáty, v ktorých volajúci poukazovali na prípady rušenia nočného pokoja hliadky mestskej polície zasahovali v troch prípadoch. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 22 krát.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície prezrádza, že najviac priestupkov a to 34 zistili a riešili mestskí policajti na Františkánskom námestí. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 506 krát a 120 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Skokom do rybníka  chcel spáchať samovraždu

Dúbravskí mestskí policajti v stredu popoludní preverovali telefonickú informáciu o mužovi, ktorý sa vyhrážal samovraždou v Devínskej Novej Vsi na Mlynskej ulici. Muž mal údajne stáť na brehu rybníka, vo vodách ktorého chcel skončiť svoj život. Po príchode na miesto udalosti bol už neznámy muž vo vode a na breh sa ho snažil dostať ďalší človek, čo sa mu ale nepodarilo. Mestskí policajti preto za neznámym skočili do vody a po krátkej chvíľke ho dotiahli na breh. Neznámy muž vo veku asi 50 až 55 rokov sa po tomto pokúsil opäť vrhnúť do vody, v čom mu hliadka mestskej polície zabránila. To už na miesto udalosti ale dorazila aj osádka rýchlej zdravotnej pomoci. Spoločnými silami sa podarilo nakoniec neznámeho muža naložiť do sanitného vozidla a následne bol prevezený do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

Strateného chlapčeka našli

Deň otvorených dverí samosprávy si nenechala ujsť istá žena, ktorá so svojim 6-ročným synom v sobotu zavítala do priestorov Primaciálneho paláca. Chlapček sa však zrazu mame stratil. Po ani nie 30-minútach čo mestským policajtom jeho mama stratu nahlásila, bol tento nájdený  veselo si vykračujúc po Klobučníckej ulici. Samozrejme, ihneď si ho od policajtov prevzala jeho ustráchaná mama.

Anonym sa vyhrážal bombou v nákupnom centre

Vo štvrtok predpoludním bola mestská polícia požiadaná zo strany policajného zboru o súčinnosť pri zabezpečovaní evakuácie návštevníkov nákupného centra Bory Mall. Anonymný telefonát totiž nahlásil umiestnenie výbušniny v tomto centre. Po tom, čo z neho vyšli do bezpečia poslední návštevníci a personál, sa k slovu dostal špeciálne cvičený pes na vyhľadávanie výbušnín. Jeho čuch však výbušninu v nákupnom centre neobjavil. V prípade ale, že polícia objaví strojcu tohto anonymného telefonátu ten už teraz môže počítať, že na čas bude mať od telefonátov pokoj, pretože za šírienie poplašnej správy mu hrozí niekoľkoročný trest odňatia slobody.

Suchú trávu zachvátili plamene

V nedeľu predpoludním privolávali mestskí policajti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru na Kopčiansku ulici. Horela tu totiž suchá tráva a kríky. Po príchode na miesto hasiči v priebehu krátkej chvíle požiar uhasili.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 28.4.2015 / 28.4.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.