Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2015

Dátum: 22.04.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 16. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 13. apríla do 19. apríla 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1651 udalostí. Medzi nimi bolo aj 248 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 958. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 21 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 81 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 48 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo päť predávajúcich.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 59 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 59 priestupkov nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 40 motoristov a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešili mestskí policajti 10 krát.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených desať starých vozidiel, ako aj sedem nelegálnych skládok. Šesť priestupkov súviselo s nepovolenými pouličnými aktivitami a šesť sa týkalo poškodenia dopravných značiek. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 37 krát.

Najviac priestupkov zistili a riešili jednotlivé hliadky v priebehu týždňa na Vlárskej ulici a to 29. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 552 krát a 113 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Alkohol im podlomil nohy

V piatok popoludní preverovala jedna z hliadok mestskej polície oznam týkajúci sa muža v bezvedomí ležiaceho na Vranovskej ulici. Ukázalo sa, že v tomto prípade to bol muž pod vplyvom alkoholu, ktorý na ulici tvrdo zaspal. Hliadka mestskej polície muža prebudila a po tomto sa neznámy pobral dospať deň ďalej radšej domov. Podobne dopadol v ten istý deň taktiež popoludní na Račianskej ulici aj ďalší muž. Aj jeho prestali nohy „poslúchať“ a skončil na zemi. Našťastie sa pri páde nezranil a po prebudení mestskými policajtmi sa pobral domov.

Bicykel sa našťastie našiel

Istá 65-ročná Bratislavčanka, ktorá svoj bicykel nechala len tak opretý pri pošte na Listovej ulici v Prievoze v utorok predpoludním asi nepredpokladala, že stačí skutočne málo a bicykel takpovediac dostane nohy. Nešťastná pani túto pre ňu nemilú udalosť nahlásila ružinovským mestským policajtom a tí sa pustili do hľadania bicykla. Netrvalo dlho a policajti ukradnutý bicykel našli opretý o plot jedného z rodinných domov na Parkovej ulici a vzápätí na ňom nešťastná pani odbicyklovala domov.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.4.2015 / 22.4.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.