Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2015

Dátum: 14.04.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 6. apríla do 12. apríla 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1588 udalostí. Medzi nimi bolo aj 229 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným priestupkom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 883. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a a záchranného zboru a v dvoch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 27 krát a čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 124 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 44 krát a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín hliadky mestskej polície riešili 38 krát.

V priebehu týždňa mestskí policajti zistili aj tri porušenia týkajúce sa nedodržania pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku, ako aj 21 prípadov parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách. V pešej zóne sa stalo 18 priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 68 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými osobami zistili a riešili hliadky mestskej polície 8 krát.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 13 nelegálnych skládok, ako aj 16 starých vozidiel. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja mestskí policajti zasahovali v troch prípadoch. Deväť priestupkov sa týkalo poškodenia dopravných značiek a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 31 krát.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň prezrádza, že najviac priestupkov a to 63 zistili a riešili jednotlivé hliadky MsP na Viedenskej ceste. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 454 krát a 92 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Požiar pri železničnej trati

Podľa zákona o ochrane pred požiarmi je vypaľovanie suchej trávy a porastov na Slovensku zakázané. Ľudia sú však nepoučiteľní a pokiaľ sa nič vážne nestane, šťastenu budú naďalej pokúšať. Podobný prípad začiatkom týždňa riešili mestskí policajti spolu s privolanými hasičmi v blízkosti železničnej trate lemujúcu Pioniersku ulicu. V utorok popoludní spozorovala jedna z hliadok mestskej polície v týchto miestach požiar suchej trávy. Do boja s plameňmi sa pustili privolaní hasiči a po uhasení požiaru bol známy aj jeho strojca. Na mieste bol totiž prítomný istý muž. Ten sa hasičom priznal, že plamene má na svedomí práce on. Pri tomto priznaní však nezostalo a vzápätí ho hasiči riešili v zmysle zákona o ochrane pre požiarmi.

Cyklista skončil v nemocnici

Na pohyb si musí organizmus po zime postupne zvyknúť. A to platí aj pre cyklistov. Prepínať svoje sily sa nie vždy oplatí a dnes to už určite vie aj cyklista, ku ktorému hliadka mestskej polície privolala v sobotu popoludní na Cestu mládeže pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Cyklistu totiž postihli náhle zdravotné problémy. Záchranári muža po prvotnom ošetrení priamo na mieste následne previezli na ošetrenie do nemocnice na bratislavských Kramároch.

Nebezpečná elektrická rozvodňa

Na Trojičnom námestí v sobotu ráno jedna z hliadok mestskej polície spozorovala otvorenú elektrickú rozvodňu pod napätím s poškodenými dvierkami. Policajti dočasne pomocou dosiek skrinku uzatvorili a vzápätí tento prípad nahlásili na dispečing porúch elektrární so žiadosťou o nápravu vzniknutého stavu.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.4.2015 / 14.4.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.