Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2015

Dátum: 08.04.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 30. marca do 5. apríla 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1251 udalostí. Medzi nimi bolo aj 214 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 751. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v jednom prípade s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 11 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 71 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 36 krát.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 25 prípadov súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín, ako aj 39 prípadov nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 24 krát.

Počas týždňa bolo na miestne úrady nahlásených deväť starých vozidiel, štyri poškodenia dopravných značiek, ako aj tri nelegálne skládky.

Najviac priestupkov sa stalo na Kupeckého ulici a to 25. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 452 krát a 82 motoristov  si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Mladý bobor skončil v nádržiach čističky odpadových vôd

Hoci prirodzeným prostredím pre bobra vodného sú brehy tečúcich a stojatých vôd, tomu čo sa zatúlal do areálu čističky odpadových vôd na Betliarskej ulici v sobotu predpoludním nejako zvlášť neprekážala ani voda v betónových nádržiach tejto čističky. Jej pracovníci sa snažili bobra odchytiť, to sa im ale nepodarilo. Preto o pomoc požiadali policajtov mestskej polície. Tí si s ním taktiež nevedeli poradiť, k slovu sa preto dostali pracovníci Štátnej ochrany prírody a tí hlodavca prinavrátili späť do jeho prirodzeného prostredia.

V bandaskách našťastie nebezpečné kvapaliny neboli

To, že nebezpečný odpad ku kontajnerom jednoducho nepatrí, by  mali vedieť hádam všetci. Jeden takýto sa však objavil v sobotu pri kontajneroch na Astronomickej ulici v Ružinove. Boli to tri plastové bandasky naplnené neznámou kvapalinou a samotné bandasky boli označené ako žieravé nebezpečné kvapaliny so stupňom nebezpečenstva 8. Na miesto boli preto privolaní príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Tí neznámy obsah bandasiek premerali a samotné meranie prezradilo, že nebezpečné kvapaliny sa v nich našťastie nenachádzali. Následne boli na miesto privolaní pracovníci majúci na starosti likvidáciu takýchto materiálov a tí bandasky z Astronomickej ulice odviezli na bezpečné miesto.

Letiaci monitor našťastie nikoho nezranil

V utorok na Majerníkovej ulici v Karlovej Vsi z okna jedného paneláku ktosi neznámy vyhodil len tak monitor od počítača. Ak by tento zasiahol nič netušiaceho chodca, následky by pre neho mohli byť hrozné. V každom prípade nezodpovedný človek takto zbavujúci sa nepotrebných vecí zostáva zatiaľ v anonymite a samotný prípad bol nahlásený na príslušné oddelenie karloveského miestneho úradu. V Karlovej Vsi mestskí policajti zaregistrovali aj vskutku netradičný prípad a to vyhodenú sedačku pred jedným z domov na Pribišovej ulici. Ukázalo sa, že v tomto prípade išlo o akýsi akt pomsty svojej manželke zo strany jej manžela a týmto spôsobom chcel manžel riešiť manželské nezhody.

 

 

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 8.4.2015 / 8.4.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.