Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2015

Dátum: 31.03.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 23. marca do 29. marca 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1434 udalostí. Medzi nimi bolo aj 260 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 865. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 12 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 84 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 29 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo päť predávajúcich a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín hliadky mestskej polície zistili 25 krát.

Počas týždňa si trávnaté plochy za miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 12 motoristov a v pešej zóne riešili hliadky mestskej polície 16 rôznych priestupkov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 44 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi riešili mestskí policajti 9 krát.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 5 nelegálnych skládok, ako aj jedenásť starých vozidiel. Sedem priestupkov sa týkalo poškodenia dopravných značiek a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 19 krát.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov a to 31 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Jakubovom námestí. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 514 krát a 110 motoristov si po svoje odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

V znečistenom potôčiku uhynuli desiatky rýb

Vo štvrtok v popoludňajších hodinách jedna z hliadok mestskej polície preverovala telefonický oznam týkajúci sa znečisteného potôčika v Devínskej Novej Vsi. Ten sa vlieva do rieky Morava a preteká cez areál bývalého poľnohospodárskeho družstva, v ktorom sídli viacero firiem. V dôsledku znečistenia potôčika uhynulo viacero rýb. Na miesto boli preto privolaní hasiči, ako aj príslušníci policajného zboru. Kto má tento stav na svedomí zostáva nateraz záhadou.

Spáčom pod holým nebom chlad vôbec neprekáža

Vo väčšine prípadov, kedy mestskí policajti spolu so zdravotníkmi ratujú ľudí spiacich na chodníkoch či v parkoch, sa títo niekde predtým poriadne pozreli na dno pohárika. Tak napríklad v piatok po polnoci to bol muž na Hálkovej ulici v Novom Meste. Tomu vôbec neprekážali ani dažďové kvapky. Zdravotníci tohto pána na mieste ošetrili a potom ho hliadka mestskej polície odprevadila do neďalekého domu, kde býva. Podobne dopadol aj ďalší Bratislavčan, ktorého putovanie mestom skončilo pádom na cestu na Tomášikovej ulici v utorok podvečer. Nakoľko sa tento pri páde navyše aj zranil, privolaní záchranári ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

Ovce skončili v košiari

V piatok popoludní sa veselo popásali neďaleko Gagarinovej ulice dve ovečky. Ukázalo sa, že tieto ušli z neďalekých záhrad. V tomto prípade boli tieto zahnané späť do svojho záhradného košiara a bráničku, ktorú ovečkám pravdepodobne ktosi predtým otvoril, mestskí policajti bezpečne uzatvorili.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 31.3.2015 / 31.3.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.