Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2015

Dátum: 24.03.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 12. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 16. marca do 22. marca 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1509 udalostí. Medzi nimi bolo aj 297 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 916. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v dvoch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 64 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 35 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 10 krát.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 44 priestupkov súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín, ako aj päť porušení týkajúcich sa dodržiavania pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 38 ľudí a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 25 krát.

Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešili hliadky mestskej polície 8 krát. Na príslušné úrady bolo zároveň nahlásených šesť starých vozidiel, ako aj osem nelegálnych skládok.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň prezrádza, že najviac priestupkov a to 38 zistili mestskí policajti na Františkánskom námestí. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 546 krát a 117 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Školu zabudol niekto jednoducho zatvoriť

V utorok vo večerných hodinách spozoroval operátor kamerového systému mestskej polície otvorené bočné dvere na základnej škole na Tbiliskej ulici v Rači. Na miesto preto okamžite vyslal najbližšiu hliadku, aby situáciu preverila. Priamo na mieste policajti zistili, že otvorené zostali aj vnútorné dvere, našťastie bez znakov násilia a poškodenia. Do školy sa zlodeji nevlámali. To len niekto, kto túto školu opúšťal posledný zabudol dvere za sebou uzatvoriť. Urobil to až školník, ktorého  následne policajti na miesto zavolali.

Vypaľovanie trávy nie je dovolené

Každým rokom požiarov spôsobených  vypaľovaním suchých porastov je viac ako dosť a tieto neobchádzajú ani Bratislavu. Že takto upratovať je zakázané netreba ani pripomínať, no stále sa nájdi jednotlivci ktorým zákazy nič nehovoria. Jeden takýto požiar spozorovala aj hliadka mestskej polície v stredu popoludní na Starej Vajnorskej ceste. Na miesto boli preto privolaní hasiči a tí horiacu suchú trávu a rôzny odpad uhasili.

Číslo na známke prezradilo adresu majiteľa psa

Zodpovední majitelia psov veľmi dobre vedia, že v prípade straty ich miláčika ktorý je začipovaný, prípadne ktorý má na obojku registračnú známku dokážu podľa jej čísla mestskí policajti veľmi rýchlo nájsť majiteľa psa. Tak tomu bolo aj na Rustaveliho ulici v sobotu popoludní pri miestnych potravinách. Číslo na známke prezradilo adresu majiteľa psa a ten si pre neho vzápätí prišiel.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 25.3.2015 / 25.3.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.