Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2015

Dátum: 17.03.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 9. marca do 15. marca 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1647 udalostí. Medzi nimi bolo aj 240 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1065. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 17 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 67 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 55 krát.

Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili štyria predávajúci a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín riešili mestskí policajti 37 krát.

Štatistika zásahov mestských policajtov zároveň prezrádza, že v priebehu týždňa hliadky riešili aj 31 priestupkov týkajúcich sa parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách, ako aj 10 prípadov obťažovania občanov zo strany neprispôsobivých ľudí. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 40 ľudí a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 40 krát.

Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených osem starých vozidiel a jedna nelegálna skládka.

Najviac priestupkov v priebehu týždňa zistili a riešili jednotlivé hliadky na Čulenovej ulici a to 34. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 638 krát a 119 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Spáč v parčíku poriadne vystrašil ľudí

Vo štvrtok popoludní ležiac bez pohnutia niekoľko hodín na jednej z lavičiek na Osuského ulici poriadne vystrašil ľudí neznámy muž. Ukázalo sa, že v tomto prípade to bol človek bez strechy nad hlavou. Ten na lavičke tvrdo zaspal. Hliadka mestskej polície spáča z jeho sníčkov prebudila a po tomto neznámy vstal a pobral sa nevedno kam.

Zatúlaná líška v podzemných garážach

V sobotu popoludní preverovali mestskí policajti telefonickú informáciu o líške, ktorá mala vbehnúť do podzemných garáží na Karadžičovej ulici. Spolu s pracovníkmi bezpečnostnej služby boli garáže následne postupne prepátrané a líšku našli na druhom podzemnom podlaží. Jej správanie bolo netypické, preto  sa policajti  spojili s poľovníkmi a tí líšku zneškodnili. Či mala, prípadne nemala besnotu, to potvrdia až veterinárne testy.

Silný vietor strhol plech z balkóna

Silný vietor si v stredu ráno dokázal hravo poradiť s balkónovým plechom na jednom z bytov na Donnerovej ulici v Karlovej Vsi. Na vzniknutú situáciu boli preto urýchlene upozornení pracovníci príslušného stavebného bytového družstva a tí prisľúbili okamžite v tejto veci zjednať nápravu.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 18.3.2015 / 18.3.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.