Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2015

Dátum: 02.03.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 9. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 23. februára do 1. marca 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1683 udalostí. Medzi nimi bolo aj 248 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1091. K zraneným ľuďom hliadky mestskej polície 5 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade občania hliadke mestskej polície odovzdali nájdené osobné doklady.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 95 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 40 krát. Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 31 prípadov nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 12 priestupkov týkajúcich sa parkovania motorových vozidiel na trávnatých plochách.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo v priebehu týždňa 39 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešili mestskí policajti 12 krát. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja hliadky mestskej polície zasahovali v štyroch prípadoch.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície ďalej prezrádza, že fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 43 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na Čulenovej ulici a to 50. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené na 618 motorových vozidiel a 129 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Výtržnosť v mestskom autobuse

Ešte 24. marca na Kukučínovej ulici v popoludňajších hodinách hliadku mestskej polície zastavili cestujúci zo spoja číslo 98. Podľa nich sa v prednej časti autobusu  do seba pustili dvaja cestujúci. Hliadka mestskej polície okamžite zasiahla a oboch útočníkov policajti od seba oddelili a zabránili tak ďalšiemu fyzickému napádaniu. To už ale medzitým na miesto incidentu dorazili dispečeri dopravného podniku, ako aj hliadka policajného zboru. Tá 32-ročného útočníka vzápätí predviedla na vypočutie na najbližšie policajné oddelenie a policajný vyšetrovateľ v tejto veci začal trestné stíhanie vo veci prečinu výtržníctva.

Muži s vážnymi zdravotnými problémami skončili v nemocnici

V nedeľu 1. marca vo večerných hodinách jedna z hliadok mestskej polície spozorovala sediac na lavičke neďaleko detského ihriska na Krasovského ulici vtedy ešte neznámeho muža. Ten nevládal chodiť a policajtom sa ponosoval na neznesiteľnú bolesť v pravej nohe, ktorá mu navyše modrala. Cez operačného pracovníka hliadka na miesto privolala pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí 48-ročného muža z Piešťan následne previezli na ošetrenie do nemocnice na Antolskej ulici. Podobne dopadol v sobotu predpoludním aj ďalší muž so zdravotnými problémami ležiaci na  Michalskej ulici. Ten navyše vôbec nereagoval na vonkajšie podnety, preto do centra mesta po telefonáte z mestskej polície záchranári smerovali tiež.

Hradská ulica bez kanalizačných poklopov

V tomto prípade nešlo o klasické veľké kanalizačné poklopy, ale o kryty vodovodných kanalizačných uzáverov zabudovaných do vozovky na Hradskej ulici. Nevedno, či ich z cesty ktosi neznámy povytŕhal a skončili niekde v zberni druhotných surovín, prípadne tieto boli rozbité kolesami jazdiacich vozidiel, v každom prípade ich v pondelok ráno chýbalo na ceste neuveriteľných 11 kusov. Zo strany mestskej polície bola táto situácia zadokumentovaná a pochopiteľne mestskí policajti o nej informovali aj dispečing vodárenskej spoločnosti so žiadosťou o nápravu vzniknutého stavu.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 3.3.2015 / 3.3.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.