Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2015

Dátum: 23.02.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 16. februára do 22. februára 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1755 udalostí. Medzi nimi bolo aj 252 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1085. V jednom prípade občania hliadke mestskej polície odovzdali nájdené stratené osobné doklady a k zraneným ľuďom mestskí policajti 5 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 124 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk hliadky mestskej polície zistili 50 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 29 krát.

Dva priestupky sa týkali porušenia pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku. Osemnásť priestupkov súviselo s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo 16 motoristov.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 45 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany neprispôsobivých občanov riešili hliadky mestskej polície 15 krát. Desať priestupkov sa týkalo poškodenia dopravných značiek a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 43 krát.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície za sledovaný týždeň zároveň prezrádza, že najviac priestupkov riešili hliadky mestskej polície na ulici Pod záhradami a to 43. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 607 krát a 116 motoristov si po odtiahnuté vozidlá muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Zo zárobku napokon nič nebolo

V sobotu nadránom sa mali v areáli základnej školy na ulici Za kasárňou v Novom Meste pohybovať neznáme osoby. Ukázalo sa, že do upratovania školského areálu v tomto netradičnom čase sa pustil neznámy muž a žena. Tí z areálu vynášali rôzne železo a toto si kládli na káričku, ktorú mali pristavenú už pri plote. 37-ročného muža z Hnúšte a jeho 55-ročnú spoločníčku bývajúcu v Bratislave hliadka mestskej polície obmedzila na osobnej slobode a z dôvodov podozrenia zo spáchania trestného činu bola do školy privolaná hliadka policajného zboru. Tá si následne oboch „pracantov“ prevzala na ďalšie doriešenie celého prípadu.

Spiaci taxikár poriadne vystrašil okoloidúcich

Podľa telefonátu ktorý prevzal operačný pracovník stanice mestskej polície v Novom Meste to spočiatku vyzeralo tak, že na Pluhovej ulici vo štvrtok predpoludním sa stal závažný trestný čin. V zaparkovanom aute mal sedieť bez pohnutia a známok života neznámy muž. Tento oznam bol zo strany mestskej polície okamžite preverený.  Našťastie k žiadnej mimoriadnej udalosti nedošlo, to  len v aute odpočíval jeho vodič – taxikár. Možno na prvý pohľad sa mohlo zdať, že v tomto prípade nie je čosi v poriadku, ale našťastie tomu tak nebolo.

Podchladený muž skončil v nemocnici

Prebúdzanie sa do mrznúceho piatkového ráno nebolo pre viacerých ľudí práve najpríjemnejšie, to ale zrejme neprekážalo 30-ročnému mužovi, ktorý si ustlal rovno v parčíku na Bieloruskej ulici. Zranený síce nebol, no mrazivé ráno zanechalo na ňom stopy. Bol značne podchladený, preto mestskí policajti na miesto privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a tí ho previezli na ošetrenie do najbližšej nemocnice.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 24.2.2015 / 24.2.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.