Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2015

Dátum: 10.02.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 2. februára do 8. februára 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1495 udalostí. Medzi nimi bolo aj 263 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 846. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v troch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Niektorí majitelia psov nerešpektovaním ustanovení zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 20 krát a čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 113 ľudí. Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 46 krát a pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušil jeden predávajúci.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 20 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 33 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich neprispôsobivými občanmi riešili hliadky mestskej polície 9 krát.

Na svoje povinnosti ohľadom zabezpečenia schodnosti chodníkov v zimnom akosi pozabudlo po výdatnom snežení 45 vlastníkov, prípadne správcov nehnuteľností ku ktorým patria príslušné chodníky. Pri desiatich kontrolách zameraných na výkon taxislužby v hlavnom meste bolo zistené, že dvaja taxikári používali vozidlá s neoverenými taxametrami, prípadne im chýbali príslušné doklady. Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 32 porušení niektorých ustanovení zákona na ochranu nefajčiarov a síce fajčenia na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Na príslušné úrady bolo nahlásených 10 starých vozidiel ako aj päť prípadov poškodenia dopravných značiek.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície za sledovaný týždeň prezrádza, že najviac priestupkov zistili a riešili jednotlivé hliadky na Trnavskej ceste a Kalinčiakovej ulici – na oboch 45. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 458 krát a 90 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Vietor robil opäť problémy

V nedeľu popoludní s vysokozdvižnou plošinou smerovali na Michalskú ulicu príslušníci Hasičského a záchranného zboru. Vietor tu totiž strhol kus plechovej strechy. Proti možnému pádu na komunikáciu plech hasiči bezpečne zaistili. Približne v tom istom čase iná z hliadok mestskej polície zasahovala v Starom Meste aj na Zámockej ulici. Tu chodcov nebezpečne ohrozovala omietka z domu, ktorá sa každou chvíľou mohla zrútiť na chodník. Policajtom sa našťastie podarilo zistiť majiteľa domu, ten bol následne na vzniknutú situáciu upozornený a následne urobil také opatrenia, aby omietka neohrozovala chodcov, prípadne ich nezranila.

Túlajúcu sa líšku na Kramároch nenašli

V piatok popoludní preverovala jedna z hliadok mestskej polície oznam o potulujúcej sa líške na dvore  polikliniky na Limbovej ulici. Policajti líšku však na dvore ani v  okolí polikliniky nenašli.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.2.2015 / 11.2.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.