Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 1. týždni 2015

Dátum: 06.01.2015
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 1. týždni 2015

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 29. decembra 2014 do 4. januára 2015 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 476 udalostí. Medzi nimi bolo aj 164 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 160. V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku riešili mestskí policajti desať priestupkov a majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tomto smere tieto porušili v štyroch prípadoch.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 43 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 12 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušili dvaja predávajúci.

Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené 8 krát a na povinnosť udržiavania schodnosti chodníkov v zimnom období príslušných správcov či vlastníkov upozorňovali mestskí policajti 6 krát.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 14 ľudí a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že svojho zlozvyku sa nevedeli vzdať ani na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento zákon porušili 17 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili jednotlivé hliadky mestskej polície na Klobučníckej ulici a to 12. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 108 krát.

Silvester v centre bol relatívne pokojný     

Rozlúčka so starým rokom a vítanie nového v centre hlavného mesta prebehla bez rušivých momentov. Službukonajúci mestskí policajti síce riešili niekoľko prípadov obťažovania ľudí zo strany neprispôsobivých občanov, ako napríklad krátko po 22.oo hod. na Hlavnom námestí, tieto ale dobrú náladu zábavychtivým ľuďom nepokazili. Rok 2015 sa nezačal práve najlepšie ale pre dvojicu mladých ľudí na Hviezdoslavovom námestí. Desať minút po druhej hodine rannej najskôr po slovnej potýčke sa začali neskôr obaja fyzicky napádať. Výtržníkov od seba oddelila až jedna z hliadok mestskej polície a obaja boli vzápätí predvedení na najbližšie policajné oddelenie.

Relatívne pokojnú silvestrovskú noc mali v Starom Meste aj zdravotníci. Tí počas nej ošetrili troch pacientov s drobnými tržnými poraneniami a do zdravotníckych zariadení previezli troch ľudí, ktorí to s konzumáciou alkoholických nápojov značne prehnali a ustlali si na lavičkách a chodníkoch v Starom Meste priamo pod holým nebom.

Spáčom na lavičkách ani mráz nevadí

Že niektorým ľuďom ani nepriaznivé počasie a silný mráz nevadí a v alkoholickom opojení si zdriemnu kdekoľvek, to dokazujú aj prípady spáčov ku ktorým mestskí policajti privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci. Bolo tomu tak napríklad v nedeľu večer v Líčšom údolí, kde muž pod vplyvom alkoholu zaspal na zastávke MHD, či na Kríkovej ulici, kde iný muž zaspal pred vchodom do obytného domu. Do tretice síce záchranárov mestskí policajti nevolali, ale budili istého bezdomovca, ktorý sa rozhodol odpočinúť si v smetnom kontajneri na Homolovej ulici v Dúbravke v sobotu podvečer.

Psíka na prechádzke zasiahol elektrický prúd

Chýbajúci kryt na stĺpe pouličného osvetlenia na Palkovičovej ulici mal za následok zásah elektrickým prúdom psíka, ktorý si chcel tieto miesta označkovať. Mestskí policajti sa to dozvedeli od majiteľky psíka a potvrdil to aj veterinár, ku ktorému ho nešťastná pani odviezla. O vzniknutej situácii bol preto okamžite informovaný dispečing verejného osvetlenia a vzápätí boli stĺpy odpojené od elektrického napätia. K slovu sa neskôr dostali pracovníci poruchovej služby a tí chýbajúci kryt nahradili novým.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 7.1.2015 / 7.1.2015

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.