Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 37. týždni 2016

Dátum: 21.09.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 37. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 12. septembra do 18. septembra 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1279 udalostí. Medzi nimi bolo aj 285 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 806. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení pravidiel verejného poriadku hliadky mestskej polície riešili dvanásť priestupkov.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 62 priestupcov a v troch prípadoch bol zistený neporiadok okolo kontajnerových stojísk. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 5 krát.

Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo šesť predávajúcich a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 17 krát. Počas týždňa mestskí policajti riešili aj deväť prípadov nepovolených pouličných aktivít, ako aj 28 priestupkov nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Na príslušné úrady boli nahlásené tri staré vozidlá.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 477 krát a 84 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili jednotlivé hliadky na Nábreží arm. generála L. Svobodu a to 30.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.9.2016 / 21.9.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.