Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2016

Dátum: 26.07.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 18. júla do 24. júla 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1432 udalostí. Medzi nimi bolo aj 252 takých, ktoré po overení hliadkami na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 843. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 71 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 12 krát. Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené v 64 prípadoch. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 47 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov riešili hliadky mestskej polície 18 krát. 16 priestupkov súviselo s nepovolenými pouličnými aktivitami a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov týmže fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 35 krát. Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 17 starých vozidiel.

Štatistika zásahov hliadok mestskej polície za sledovaný týždeň ďalej prezrádza, že najviac priestupkov a to 38 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli založené 442 krát a 116  motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Chcel sa pomstiť psom?

Čo si myslieť o človekovi, ktorý sa chce psom pomstiť aj tým, že nastraží na ne pascu. Tentokrát to boli klobásky, do ktorých ten neznámy pozastrkoval rozlámané žiletky a tie porozhadzoval po parčíku na Oravskej ulici. Informáciu o tom dostali mestskí policajti v sobotu popoludní. Jedna z hliadok tento oznam preverila a v tráve skutočne klobásky našla. Bolo ich tam niekoľko kusov, policajti ich pozberali a bezpečne zneškodnili. Čo by sa stalo psíkovi, ktorého by chuť klobásky zlákala a pahltne by po nej skočil si dokáže predstaviť každý. Naše odporúčanie je veľmi jednoduché – psíkov mať stále na vôdzke a pozorne si ich pri venčení všímať.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 26.7.2016 / 26.7.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.