Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 28. týždni 2016

Dátum: 20.07.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 28. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 11. júla do 17. júla 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1355 udalostí. Medzi nimi bolo aj 245 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 860. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 79 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 12 krát. Priestupkov proti verejnému poriadku zistili jednotlivé hliadky 11 a nedodržanie stanovených prevádzkových hodín riešili hliadky mestskej polície v 32 prípadoch.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 29 ľudí a prípadov obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov bolo 11. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 18 krát. V priebehu týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 12 priestupkov týkajúcich sa nepovolených pouličných aktivít.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 16 starých vozidiel, dve skládky a tri prípady poškodenia dopravných značiek.

Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 448 krát a 126 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Lampa pouličného osvetlenie poškodila vozidlo

Vo štvrtok krátko popoludní petržalským mestským policajtom občania nahlásili spadnutú lampu pouličného osvetlenia na Andrusovej ulici. Tá navyše pri páde poškodila aj zaparkované motorové vozidlo. Na miesto preto hliadka mestskej polície privolala príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a hasiči lampu z komunikácie odstránili.

Muž skončil v nemocnici

V piatok podvečer ležal bez pohnutia na Obchodnej ulici  vtedy ešte neznámy muž. Dôvod jeho zdravotných problémov sa hliadke mestskej polície nepodarilo zistiť, ako sa ale neskôr ukázalo, zdravotný stav 37-ročného muža z Ratnoviec si vyžiadal jeho prevoz do zdravotníckeho zariadenia.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 20.7.2016 / 20.7.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.