Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2016

Dátum: 11.07.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 27. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 4. júla do 10. júla 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1191 udalostí. Medzi nimi bolo aj 261 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 695. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade občania odovzdali hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 75 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 11 krát. Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 35 prípadov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 30 porušení súvisiacich s nepovolenou konzumáciou alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov riešili mestskí policajti 9 krát a nepovolené pouličné aktivity 17 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 6 starých vozidiel, dva prípady poškodenia dopravných značiek a jedna nová nelegálna skládka. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 20 krát.

Najviac priestupkov počas týždňa zistili a riešili jednotlivé hliadky na Nábreží arm. generála Ludvíka Svobodu a to 26. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 375 krát a 99 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Chýbali mu cigarety, tak rozbil sklo na benzínovej pumpe

V utorok krátko pred 23.00 hod. smerovali mestskí policajti na jednu z čerpacích staníc na Račianskej ulici. Ako zistili na mieste, sklenenú výplň tu stoličkou rozbil istý muž a to len z tohto dôvodu, že mu chýbali cigarety a tieto si už nemohol kúpiť, pretože čerpacia stanica bola už zatvorená. To napokon policajtom potvrdil aj vodič auta, ktorý náruživého fajčiara na čerpaciu stanicu priviezol. Prípadom sa ďalej zaoberajú príslušníci policajného zboru.

Sprejeri to neboli

Skupinka mladých ľudí mala podľa telefonátu na mestskú políciu v stredu podvečer sprejmi poškodzovať jeden z bytových domov na Svidníckej ulici. Jedna z hliadok mestskej polície tento telefonický oznam okamžite preverila a mladých ľudí na Svidníckej ulici našla. Ukázalo sa však, že rôzne obrazce na novo zateplený dom maľovali mladí ľudia so súhlasom jeho správcu.

Pomoc zdravotníkov mladý muž odmietol

V nedeľu nadránom zasahovali mestskí policajti aj neďaleko Mosta SNP. Na skalách dunajského brehu totiž sedel mladý muž, ktorý sa nevedel z nich dostať. Bol celý doudieraný a mokrý. Na miesto boli preto privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci a do ich príchodu 21-ročného Bratislavčana hliadka mestskej polície zabalila do termofólie. Muž pomoc zdravotníkov však odmietol. Do miesta jeho bydliska ho následne previezla hliadka policajného zboru.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.7.2016 / 11.7.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.