Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2016

Dátum: 04.07.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 26. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 27. júna do 3. júla 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1377 udalostí. Medzi nimi bolo aj 272 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 853. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade občania odovzdali hliadke mestskej polície nájdené stratené doklady.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 82 ľudí. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 10 krát a na príslušné úrady bolo nahlásených 15 starých vozidiel, ako aj sedem nových nelegálnych skládok.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 12 krát. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 33 ľudí a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 9 krát.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 28 prípadov nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 17 priestupkov nepovolených pouličných aktivít.

Najviac priestupkov počas týždňa jednotlivé hliadky zistili a riešili na Radlinského ulici a to 34. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 462 krát a 139 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.  

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 4.7.2016 / 4.7.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.