Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2016

Dátum: 25.05.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 20. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 16. mája do 22. mája 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1633 udalostí. Medzi nimi bolo 271 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1122. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a v štyroch prípadoch s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 106 ľudí. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobili traja motoristi a napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 28 ľudí.

Neporiadok okolo kontajnerových stojísk hliadky mestskej polície zistili 9 krát a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov riešili jednotlivé hliadky 11 krát. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 8 krát.

Počas týždňa boli na príslušné úrady nahlásené tri nelegálne skládky, dva prípady poškodenia dopravných značiek a štyri staré vozidlá.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli nasadené 617 krát a 143 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov zistili a riešili jednotlivé hliadky na Furdekovej ulici a to 61.

Roje včiel na Beňadickej a Kapušianskej ulici

Vo štvrtok popoludní sa roj včiel udomácnil na jednom zo stromov na Beňadickej ulici v Petržalke. Mestskí policajti na miesto privolali hasičov a tí do špeciálnej nádoby včielky zo stromu striasli. V nedeľu ďalší roj včiel v predpoludňajších hodinách sa usadil na strome za predajňou potravín na Kapušianskej ulici. V tomto prípadne sa k slovu dostal privolaný včelár a ten sa vzápätí o roj postaral.

Staršia pani skončila v nemocnici

V nedeľu predpoludním pri prechádzaní cez trávnik nešťastne spadla na Trenčianskej ulici 66-ročná žena. Po páde sa nevedela postaviť a sťažovala sa na ukrutné bolesti v nohe. Na miesto preto mestskí policajti privolali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a záchranári nešťastnú pani previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 25.5.2016 / 25.5.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.