Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2016

Dátum: 18.05.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 19. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

Priestupky proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke, čistota a poriadok na verejných priestranstvách, nepovolená konzumácia alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, nedodržanie stanovených prevádzkových hodín, ale aj fajčenie na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. To boli počas druhého májového týždňa najčastejšie priestupky, ktoré zistili a riešili hliadky mestskej polície v hlavnom meste.

Nie vo všetkých prevádzkach dodržali záverečné hodiny

V noci z piatku na sobotu sa mestskí policajti zamerali na kontrolu dodržiavania prevádzkových hodín v zariadeniach v Starom Meste, pričom boli kontrolované viaceré podniky. V priebehu dvoch hodín bolo  zistených šesť porušení súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín. Tieto zistenia budú odstúpené na správne konanie príslušnému miestnemu úradu. Kontrola bola vykonaná v spolupráci s policajným zborom, inšpektorátom práce a finančnou správou.

Ach tá čistota...

Na miesta, kde sa vo zvýšenej miere zdržiavajú bezdomovci, ale aj miesta, kde vo zvýšenej miere eviduje mestská polícia požívanie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách sa v piatok sústredili staromestskí mestskí policajti. V priebehu niekoľkých hodín riešili 47 udalostí. Na Šafárikovom námestí zistili 10 prípadov porušenia všeobecne záväzného nariadenia o zákaze požívania alkoholu na verejných priestranstvách. Okrem týchto porušení priestupcovia ničili na námestí  aj nové kvetináče.

Hľadaný muž skončil v policajnej cele

Z jedného z domov na Haburskej ulici vo štvrtok ráno dostali mestskí policajti telefonát, že na chodbe prespáva neznámy muž. Hliadka mestskej polície tento oznam preverila a neznámeho spacieho muža na chodbe skutočne našla. Ukázalo sa, že spáčom bol v tomto prípade 21-ročný Bratislavčan. To však zďaleka nebolo všetko. Pri preverovaní jeho totožnosti v policajných evidenciách sa ukázalo, že je po ňom vyhlásené policajné pátranie z dôvodov nenastúpenia do výkonu trestu odňatia slobody. O tejto skutočnosti bol vzápätí informovaný policajný zbor a hľadaný muž skončil na príslušnom OO PZ.

Muž so zdravotnými problémami skončil v nemocnici

Vo štvrtok popoludní ležal na zastávke mestskej hromadnej dopravy na Budatínskej ulici bez pohnutia neznámy muž. Ten nedokázal komunikovať ani s hliadkou mestskej polície, preto bola na miesto privolaná rýchla zdravotná pomoc. Zdravotníci muža vo veku 50 až 60 rokov previezli na lekárske ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 18.5.2016 / 18.5.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.