Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2016

Dátum: 19.04.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 15. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 11. apríla do 17. apríla 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1602 udalostí. Medzi nimi bolo aj 281 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1033. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Počas týždňa bolo skontrolovaných aj 18 vodičov taxislužieb, pričom pri kontrolách bolo zistených šesť závad. Tie sa týkali napríklad chýbajúcich dokladov, neoverených taxametrov, či označenia samotného vozidla.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 110 ľudí a 17 priestupkov sa týkalo neporiadku okolo kontajnerových stojísk. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 49 ľudí. Na príslušné úrady boli nahlásené štyri staré vozidlá, jedna skládka a dva prípady poškodenia dopravných značiek.

Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento porušili 11 krát. Päť priestupkov súviselo s nepovolenými pouličnými aktivitami a tri s prípadmi obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov. Na telefonáty v ktorých volajúci poukazovali na prejavy rušenia nočného pokoja hliadky mestskej polície zasahovali 3 krát.

Najviac priestupkov a to 37 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Námestí SNP. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli založené 631 krát a 134 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Stratená babička v záhradách

Nevedno ako sa do záhrad na ulici Na piesku dostala v piatok večer 96-ročná babička, tá však zúfalo volala o pomoc, pretože cestu späť už  nevedela nájsť. Jej volanie započuli mestskí policajti. Tým sa podarilo našťastie telefonicky spojiť s dcérou tejto pani a tá si vzápätí po mamu do záhrad prišla a odviezla ju späť domov.

Hasiči likvidovali plamene na skládke odpadu

Dôvodom výjazdu bratislavských hasičov v stredu podvečer bol požiar, ktorý ktosi založil na skládke odpadu v Devíne na Viničnej ulici. Ten niekto sa možno chcel aj týmto spôsobom zbaviť neporiadku, v každom prípade sa to ale takto nerobí. Privolaná hasičská jednotka plamene v priebehu niekoľkých minút zlikvidovala.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.4.2016 / 19.4.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.