Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2016

Dátum: 19.04.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 4. apríla do 10. apríla 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1543 udalostí. Medzi nimi bolo aj 241 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1100. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 48 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 8 krát. Pravidlá ambulantného predaja a trhového poriadku porušilo sedem predávajúcich. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 37 ľudí.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 35 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, dve nepovolené exteriérové sedenia a štyri nepovolené pouličné aktivity. Na príslušné úrady boli nahlásené dva prípady poškodenia dopravných značiek, jedna nelegálna skládka a štyri staré vozidlá. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 18 krát.

Najviac priestupkov počas týždňa zistili a riešili jednotlivé hliadky na Antolskej ulici a to 33. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 681 krát a 135 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Uväznený v kontajneri na staré šatstvo

Do kontajnera na staré šatstvo sa v stredu popoludní záhadným spôsobom dostal v Ružovej doline 22-ročný Lučenčan. Vyliezť z neho sa mu ale už nepodarilo. Jeho volanie o pomoc počuli aj príslušníci mestskej polície. Tí sa následne telefonicky spojili s pracovníkmi firmy ktorej kontajner patrí a tí nešťastného muža po otvorení kontajnera dostali von.

K dymiacej rozvodnej skrini privolali policajti hasičov

Z jednej z rozvodných skríň umiestnených na Obchodnej ulici sa začalo vo štvrtok popoludní dymiť. To spozorovala aj hliadka mestskej polície a na miesto boli privolaní hasiči. Tí si hravo s dymom poradili a vznikajúci požiar uhasili už v jeho počiatočnej fáze.

Kamión bez nafty

V stredu podvečer preverovali mestskí policajti telefonickú informáciu o nesprávne zaparkovanom kamióne Mercedes na Žitavskej ulici. Vodič nákladného auta síce zákon o cestnej premávke neporušil, avšak niekto neznámy zo zaparkovaného nákladiaku ukradol naftu a tú navyše porozlieval aj po ceste. Z nej naftu odstránil následne správca komunikácie a po zlodejovi pátrajú príslušníci policajného zboru.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 19.4.2016 / 19.4.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.