Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2016

Dátum: 06.04.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 13. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 28. marca do 3. apríla 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1427 udalostí. Medzi nimi bolo aj 231 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 956. V dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 59 ľudí a z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobili traja vodiči. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili v 5 krát a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 7 krát.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 25 ľudí a jeden priestupok sa týkal nepovoleného táborenia a zakladania ohňov v prírode. Tri priestupky sa týkali nepovoleného ambulantného predaja a dva užívania verejného priestranstva bez povolenia.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 45 priestupkov nedodržania stanovených prevádzkových hodín, 10 prípadov obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov a päť nepovolených pouličných aktivít. Na príslušné úrady bolo nahlásených sedem nových nelegálnych skládok a deväť starých vozidiel. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tieto porušili 14 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni zistili a riešili jednotlivé hliadky na Antolskej ulici a to 42. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 523 krát a 102 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Bobor na Košickej ulici

Po Košickej ulici mal podľa telefonátu v sobotu ráno pobehať po ceste bobor vodný. Ako sa ten bez ujmy na zdraví do týchto miest dostal nie je známe, v každom prípade sa o tuláka postarali privolaní pracovníci Slobody zvierat,  ktorí ho odchytili a neskôr v Karloveskej zátoke vypustili opäť do miest, ktoré sú pre tohto hlodavca prirodzeným prostredím.

Šteniatka pri kontajneroch

Niekto z nezodpovedných „tiežchovateľov“ sa malých šteniatok zbavil v sobotu na Ružičkovej ulici tak, že ich zabalil do papierovej krabice a odložil len tak ku kontajnerom. Pracovníci Slobody zvierat sa psíkov ujali a previezli ich do svojho útulku kde teraz čakajú na dobrých ľudí, ktorí sa ich ujmú.

Olej na chodníku zlikvidovali hasiči

V pondelok vo večerných hodinách privolávali mestskí policajti hasičov na Macharovu ulicu. Na chodníku bola totiž rozliata neznáma mazľavá tekutina. Hasiči pomocou absorbčných látok po príchode na miesto mazľavú tekutinu z chodníka odstránili.

Požiar na Gavlovičovej ulici

O druhej hodine rannej v pondelok na Gavlovičovej ulici vyšľahli plamene z drevenej záhradnej búdy v ktorej prespávali bezdomovci. O požiar sa postaral jeden z dočasných nájomníkov tejto búdy, ktorý ju úmyselne zapáli  a to vraj preto, že si takto chcel vybaviť nejaké účty so ženou, ktorá s ním v tejto búde prespávala. Na miesto mestskí policajti  privolali hasičov a tí plamene zahasili. O bezdomovca sa následne začali zaujímať aj príslušníci policajného zboru, ktorým bol tento požiar taktiež nahlásený.

 

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 6.4.2016 / 6.4.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.