Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2016

Dátum: 21.03.2016
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 11. týždni 2016

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 14. marca do 20. marca 2016 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1745 udalostí. Medzi nimi bolo aj 282 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1225. K zraneným ľuďom hliadky mestskej polície v piatich prípadoch privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

V oblasti porušení verejného poriadku hliadky mestskej polície riešili dva priestupky a majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 5 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 75 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 13 krát. Dva priestupky súviseli s porušením pravidiel ambulantného predaja a trhového poriadku a jeden s užívaním verejného priestranstva bez povolenia.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili a riešili aj 23 prípadov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových  hodín, ako aj 22 priestupkov nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Z trávnatých plôch si miesto zaparkovania pre svoje motorové vozidlo urobilo deväť motoristov.

Na príslušné úrady boli v priebehu týždňa nahlásené dva prípady poškodenia dopravných značiek, dvanásť starých vozidiel a štyri nelegálne skládky. Prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov riešili mestskí policajti 8 krát a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento porušili 19 krát.

Najviac priestupkov v sledovanom týždni sa stalo na ulici Pod záhradami a to 63. Blokovacie zariadenia  na nesprávne parkujúce vozidlá boli nasadené 721 krát a 129 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Nevládna žena skončila v nemocnici

V stredu večer privolávali mestskí policajti pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci na Beňadickú ulici v Petržalke. Na tráve tu totiž ležala neznáma žena a tá sa sťažovala na bolesti v oblasti brucha. Záchranári 64-ročnú Bratislavčanku previezli na ošetrenie do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia.

V inom zdravotníckom  zariadení skončil v sobotu ráno aj 55-ročný Bratislavčan. Tento spadol na Námestí SNP tak nešťastne, že pri páde si vážne poranil tvár. Aj jeho sa na mieste ujali záchranári, ktorých na námestie privolali mestskí policajti.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 22.3.2016 / 22.3.2016

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.