Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 45. týždni 2017

Dátum: 14.11.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 45. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 6.novembra do 12. novembra 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1592 udalostí. Medzi nimi bolo aj 327 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1112. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 24 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 17 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 6 krát.

Počas týždňa hliadky mestskej polície prekontrolovali aj 20 vozidiel taxislužby, počas kontrol neboli zo strany vodičov taxi zistené nedostatky.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo sedem ľudí a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy tento porušili 12 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených šesť starých vozidiel, dva prípady poškodenia dopravných značiek a päť nových nelegálnych skládok. Nedodržanie stanovených prevádzkových hodín bolo zistené v piatich prípadoch.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 682 krát a 141 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 41 zistili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 15.11.2017 / 15.11.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.