Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 32. týždni 2017

Dátum: 23.08.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 32. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 7. augusta do 13. augusta 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1384 udalostí. Medzi nimi bolo aj 252 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 913. V štyroch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a 8 krát k rôznym požiarom privolávali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 56 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 11 krát. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 22 ľudí. Počas týždňa mestskí policajti riešili aj 11 prípadov nepovolených exteriérových sedení, ako aj 17 priestupkov súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 6 krát.

V priebehu týždňa boli na príslušné úrady nahlásené štyri prípady poškodenia dopravných značiek, šesť nových nelegálnych skládok a päť starých vozidiel.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 488 krát a 129 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 43 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Žižkovej ulici.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 23.8.2017 / 23.8.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.