Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2017

Dátum: 31.07.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 24. júla do 30. júla 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1270 udalostí. Medzi nimi bolo aj 240 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky proti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 847. K zraneným ľuďom hliadky mestskej polície 6 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 50 ľudí a v troch prípadoch hliadky mestskej polície zistili neporiadok okolo kontajnerových stojísk.

Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 19 prípadov nepovolených exteriérových sedení, ako aj 14 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo 15 ľudí a prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov hliadky mestskej polície riešili 87 krát. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili v štyroch prípadoch.

Na príslušné úrady boli nahlásené tri prípady poškodenia dopravných značiek, dve nové nelegálne skládky a deväť starých vozidiel. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 7 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 476 krát a 113 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 27 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Nám. Eugena Suchoňa.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 31.7.2017 / 31.7.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.