Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2017

Dátum: 27.07.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 29. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 17. júla do 23. júla 2017 preverovali hliadky mestskej polície hlavnom meste 1248 udalostí. Medzi nimi bolo aj 268 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 797. V piatich prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V jednom prípade hliadka zistila podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 21 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 12 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 7 krát.

Dvanásť priestupkov sa týkalo nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách, desať nepovolených pouličných aktivít a 24 nepovolených exteriérových sedení. V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 10 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených sedem prípadov poškodenia dopravných značiek, 17 starých vozidiel a šesť nových nelegálnych skládok.

Najviac priestupkov zistili a riešili jednotlivé hliadky na Petržalskej ulici a to 31. Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 417 krát a 114 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Útočník skončil na policajnom oddelení

V piatok krátko pred 22.00  hod. oznámila 35-ročná Bratislavčanka mestským policajtom, že v záhradkárskej osade na Agátovej ulici sa pobili bezdomovci, pričom jeden z nich mal nožom vážne zraniť dvoch ďalších mužov. Tento oznam bol okamžite preverený a hliadka na mieste našla dvoch mužov s viacerými bodnými zraneniami v oblasti hrudníka a brucha. Na miesto boli preto okamžite privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci a tí dvoch bezdomovcov vo veku 23 a 44 rokov s viacerými až štvorcentimetrovými bodným ranami následne previezli do bratislavských nemocníc. Na mieste činu bol zároveň zadržaný hliadkou mestskej polície aj podozrivý 43-ročný Bratislavčan, ktorý sa mal skutku dopustiť. Po použití donucovacích bol tento predvedený na príslušné policajné oddelenie a v týchto chvíľach je už vyšetrovateľom polície obvinený zo spáchania trestného činu ublíženia na zdraví.

Pomoc prišla včas

Záchranárov privolávali mestskí policajti aj na Majerníkovú ulicu v Karlovej Vsi. Tu mal ležať podľa telefonického oznámenia v parčíku pred základnou školou A. Dubčeka neznámy muž.  Policajti našli na mieste ležiaceho asi 55-ročného muža. Ten krvácal z hlavy a nosa. Poskytli mu okamžite  predlekársku pomoc. Pacienta uložili do stabilizovanej polohy a tlakovými obväzmi mu zmierňovali silné krvácanie. Po oznámení situácie na čísle 155 do príchodu pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci postupovali policajti podľa telefonických pokynov operačného pracovníka tiesňovej záchrannej linky.

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 27.7.2017 / 27.7.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.