Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2017

Dátum: 11.04.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 14. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 3. apríla do 9. apríla 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1569 udalostí. Medzi nimi bolo aj 313 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1101. K zraneným ľuďom hliadky mestskej polície 5 krát privolávali pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V dvoch prípadoch mestskí policajti zistili podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 33 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 12 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 7 krát.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 20 prípadov súvisiacich s nedodržaním stanovených prevádzkových hodín, riešili tri prípady obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov, dve nepovolené pouličné aktivity a tri priestupky nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

Na príslušné úrady bolo nahlásených osem nelegálnych skládok, dva prípady poškodenia dopravných značiek a tri staré vozidlá.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlám boli založené v priebehu týždňa 639 krát a 146 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 30 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.

Nepoučiteľný  Košičan

Spolupráca s občanmi prináša svoje ovocie. Dôkazom toho je aj ranný telefonát vo štvrtok číslo 159. Občania mestským policajtom nahlásili vyčíňanie vtedy ešte neznámeho človeka, ktorý na Mariánskej ulici sprejom poškodil zaparkovanú modrú dodávku Citroen. Podozrivého muža hliadka na mieste zadržala a z dôvodu podozrenia zo spáchania prečinu poškodzovania cudzej veci bola na miesto privolaná hliadka Policajného zboru. Ešte pred jej príchodom sa tento muž k poškodeniu dodávky priznal a ako uviedol, za podobné konanie bol začiatkom tohto mesiaca už podmienečne odsúdený. 26-ročný Košičan bol následne predvedený na príslušné policajné oddelenie.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 11.4.2017 / 11.4.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.