Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2017

Dátum: 28.02.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 8. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 20. februára do 26. februára 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1447 udalostí. Medzi nimi bolo aj 246 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1076. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Jedenásť priestupkov súviselo s porušením pravidiel verejného poriadku. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti porušili 5 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 17 ľudí.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 32 porušení týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, ako aj 12 prípadov nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Tri prípady sa týkali obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 8 krát.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 585 krát a 134 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov jednotlivé hliadky zistili a riešili na Antolskej ulici a to 30.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.3.2017 / 1.3.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.