Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2017

Dátum: 13.02.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 6. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 6. februára do 12. februára 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1704 udalostí. Medzi nimi bolo aj 271 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1275. V jednom prípade hliadka mestskej polície spolupracovala s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru a k zraneným ľuďom 5 krát privolávali mestskí policajti pracovníkov rýchlej zdravotnej pomoci.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 18 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 5 krát. Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili v troch prípadoch.

Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených 28 starých vozidiel, tri prípady poškodenia dopravných značiek a dve nové nelegálne skládky.

Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušili traja ľudia a fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili v štyroch prípadoch. Počas týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 31 prípadov nedodržania stanovených prevádzkových hodín.

Najviac priestupkov počas týždňa zistili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí a to 54. Blokovacie zariadenia na nesprávne parkujúce vozidlá boli založené 764 krát a 126 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby.

Hľadaný muž skončil na polícii

V utorok predpoludním kontrolovala jedna z hliadok mestskej polície na Osuského ulici v Bratislave neznámeho muža. V policajných evidenciách sa ukázalo, že v tom čase sa mal už 54-ročný Bratislavčan nachádzať na iných miestach – a to na policajnom oddelení. Bolo totiž po ňom  vyhlásené pátranie z dôvodov podozrenia zo spáchania trestného činu. Preto tento muž skončil na miestach, ktorým sa snažil silou mocou vyhnúť – teda na policajnom oddelení.

Cencúle z viaduktu odstránili hasiči

Z viaduktu nad frekventovanou Gagarinovou ulicou v piatok predpoludním premávku ohrozovali obrovské ľadové cencúle. Mestskí policajti preto na miesto privolali príslušníkov Hasičského a záchranného zboru a tí po príchode na miesto z viaduktu cencúle odstránili.

Omrzel ho život?

Cez jednu z kamier kamerového systému spozoroval vo štvrtok predpoludním operátor kamerového systému ležiac v strede vozovky na Mlynských Nivách neznámeho muža. V tom čase sa v blízkosti nachádzala kynologická hliadka mestskej polície. Jej príslušníci sa po príchode na miesto  snažili muža dostať z vozovky do bezpečia. Ten ale reagoval slovami, aby ho policajti nechali tak, chce vraj zomrieť. Nakoľko javil známky psychickej poruchy, na miesto boli privolaní pracovníci rýchlej zdravotnej pomoci. Aj voči nim sa tento muž správal agresívne. Policajti preto záchranárom asistovali pri jeho prevoze do zdravotníckeho zariadenia. Ukázalo sa, že tým neznámym bol 54-ročný Bratislavčan.  

 

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 14.2.2017 / 14.2.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.