Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2017

Dátum: 08.02.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 5. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 30. januára do 5. februára 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1356 udalostí. Medzi nimi bolo aj 299 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 947. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v dvoch prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. V jednom  prípade hliadka mestskej polície zistila podozrenie zo spáchania trestného činu.

Deväť priestupkov sa týkalo porušení oblasti verejného poriadku. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 18 ľudí a dva priestupky sa týkali neporiadku okolo kontajnerových stojísk.

V priebehu týždňa hliadky mestskej polície zistili aj 21 prípadov nedodržania stanovených prevádzkových hodín. Napriek zákazu konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách tento zákaz porušilo sedem ľudí a fajčiari niektoré ustanovenia na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili 6 krát.

Počas týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených šesť prípadov poškodenia dopravných značiek a deväť starých vozidiel.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 501 krát. 118 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby a najviac priestupkov – 42 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.

Stratenú babičku odviezli policajti domov

V predposledný januárový deň popoludní ortuť teplomera v Bratislave klesala opäť hlboko pod bod mrazu. V mestskej časti Ružinov sa pohybovala na úrovni -7 stupňov Celzia. V tom čase na zastávke mestskej hromadnej dopravy na Solivarskej ulici stála neznáma staršia žena. Až neskôr sa ukázalo, že to bola 77-ročná Bratislavčana bývajúca na Zálužickej ulici. Tá zo svojho bytu odišla naľahko oblečená a len v papučiach. Starkú na zastávke našťastie krátko po 14.00 hod. spozorovala jedna z hliadok mestskej polície. Babička nevedela policajtom povedať, kde býva. To sa im podarilo ale zistiť. Babičku, ktorá v byte žije sama, do miesta jej trvalého bydliska následne hliadka mestskej polície odviezla služobným motorovým vozidlom.

Nalepením plagátu a fixkami poškodil Most SNP

Petržalskí mestskí policajti vo štvrtok predpoludním spozorovali na pešej lávke Mosta SNP neznámeho muža. Ten na konštrukciu lávky nalepil plagát a jeho okolie popísal modrou fixkou. Ako sám povedal, podobným spôsobom poškodil aj lávku smerujúcu k Starému mostu. Z dôvodov podozrenia zo spáchania prečinu poškodzovania cudzej veci bol následne podozrivý Bratislavčan predvedený na najbližšie oddelenie Policajného zboru.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.2.2017 / 9.2.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.