Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2017

Dátum: 31.01.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 4. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 23. januára do 29. januára 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1431 udalostí. Medzi nimi bolo aj 284 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 1020. V troch prípadoch hliadky mestskej polície spolupracovali s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v jednom prípade s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru.

Majitelia psov nerešpektovaním zákona ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 9 krát. Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 14 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 7 krát.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 13 priestupkov týkajúcich sa nedodržania stanovených prevádzkových hodín, 10 prípadov porušenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy, ako aj 15 priestupkov nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách.

V priebehu týždňa bolo na príslušné úrady nahlásených sedem starých vozidiel, päť nových nelegálnych skládok a tri prípady poškodenia dopravných značiek.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 587 krát a 130 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 41 zistili a riešili jednotlivé hliadky na Františkánskom námestí.

Tragédia v Lesoparku

V bratislavskom Lesoparku neďaleko Rotundy v nedeľu krátko po 15.00 hod. hliadka mestskej polície našla ležať v jarku dolu hlavou neznámu ženu. Tá žiaľ už nejavila známky života, čo potvrdil aj lekár rýchlej zdravotnej pomoci, ktorý už len konštatoval smrť neznámej. Ukázalo sa, že v tomto prípade sa jednalo o 56-ročnú nezvestnú Bratislavčanku. Prípad si na mieste prevzali príslušníci Policajného zboru.

V nedeľu sa v Novom Meste sa s priestupcami vrece roztrhlo...

Na dodržiavanie zákazu vjazdu všetkých motorových vozidiel,  ale aj problematiku statickej dopravy upriamili svoju pozornosť počas víkendu hliadky mestskej polície na Kamzíku a Ceste mládeže. Na rozdiel od predchádzajúcich víkendov tu bola situácia na úseku dopravy pokojná, preto sa hliadky presunuli do mestskej časti Nové Mesto. Na rozdiel od Lesoparku tu ale vládol pravý opak. Počas niekoľkých hodín policajti zistili a riešili viacero priestupkov týkajúcich sa bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke – napríklad aj parkovanie na zastávke mestskej hromadnej dopravy, ako aj fajčenie na zastávkach mestskej hromadnej dopravy. Zistené porušenia boli následne s priestupcami riešené v zmysle zákona.

Taxikári v hľadáčiku mestskej polície

Na taxikárov čakajúcich svojich zákazníkov pred petržalskou železničnou stanicou a na Námestí hraničiarov si posvietili v pondelok mestskí policajti. Tí kontrolovali, či sú taxíky označené tak, ako to ich vodičom prikazuje zákon, či sú vo vozidlách riadne overené taxametre, ako i to, či vodiči vozidiel taxi majú pri sebe predpísané doklady. Kontrolami prešlo päť vozidiel a nedostatky u ich vodičov ani vozidiel zistené neboli.

Opačná situácia bola ale v ten istý deň v Ružinove vo večerných hodinách. Tu hliadky mestskej polície skontrolovali osem taxíkov. Po ich kontrolách je už teraz zrejmé, že v rámci správneho konania budú musieť piati taxikári čo to vysvetľovať príslušnému správnemu orgánu. Mestskí policajti totiž zistili, že vozidlá boli bez označenia obchodným menom, chýbali v nich cenníky, preukaz vodiča taxislužby, ale  boli používané aj také taxíky, vo vnútri ktorých bol neoverený taxameter.

 

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 1.2.2017 / 1.2.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.