Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 2. týždni 2017

Dátum: 17.01.2017
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 2. týždni 2017

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 9. januára do 15. januára 2017 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste 1389 udalostí. Medzi nimi bolo aj 260 takých, ktoré po overení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom ale patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke a tých bolo 978. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, prípadne príslušných všeobecne záväzných nariadení v tejto oblasti tieto porušili 12 krát.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 27 ľudí a neporiadok okolo kontajnerových stojísk bol zistený 6 krát. Tri priestupky sa týkali  pálenia odpadu a dva nepovoleného ambulantného predaja.

Počas týždňa hliadky mestskej polície riešili aj 38 priestupkov nedodržania stanovených prevádzkových hodín, sedem prípadov obťažovania okoloidúcich zo strany niektorých neprispôsobivých občanov a osem prípadov nepovolenej konzumácie alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Fajčiari niektoré ustanovenia zákona na ochranu nefajčiarov tým, že fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy porušili v štyroch prípadoch.

Na príslušné úrady boli v priebehu týždňa nahlásené dva prípady poškodenia dopravných značiek a štyri staré vozidlá.

Blokovacie zariadenia na nesprávne zaparkované vozidlá boli založené 540 krát a 137 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov jednotlivé hliadky zistili a riešili na Františkánskom námestí a to 43.

Kontrola taxíkov v Starom Meste

V Starom Meste sa mestskí policajti začiatkom týždňa zamerali na kontrolu vodičov taxislužieb. Kontrolované boli taxametre, státie mimo stanovišťa, ale aj vybavenie samotných vozidiel. Policajti tiež zisťovali, či je na karosérii vozidla vyznačená sadzba cestovného, či má vodič k dispozícii potrebné doklady a koncesné listiny a tiež či je vozidlo taxislužby riadne označené. Celkovo bolo v priebehu niekoľkých hodín skontrolovaných 11 vozidiel. V rámci kontrolnej činnosti policajti zistili 5 porušení, pričom 4 z nich po zadokumentovaní boli oznámené príslušnému správnemu orgánu.

 
Kontakt: PhDr. Peter Pleva
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 18.1.2017 / 18.1.2017

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.