Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 40. týždni 2019

Dátum: 09.10.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 40. týždni 2019

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 30. septembra do 6. októbra 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1374 udalostí. Medzi nimi bolo aj 400 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 816. V 1 prípade spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 3 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Mestskí policajti zistili v 1 prípade aj podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 31 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v 5 prípadoch a v 9 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Mestskí policajti zistili a riešili 1 krát neporiadok okolo kontajnerových stojísk. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 2 prípadoch. Nerešpektovanie zákazu fajčenia na zastávkach mestskej hromadnej dopravy bolo zo strany mestskej polície zistené a riešené v 15 prípadoch.

V 2 prípadoch bola zo strany mestskej polície zrealizovaná kontrola taxi. V 34 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách. Priestupok proti verejnému poriadku bol zo strany mestskej polície zistený a riešený v 8 prípadoch a priestupok proti majetku 1 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 12 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 3 prípady poškodenia dopravného značenia. V 1 prípade odovzdal občan hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 529 prípadoch a 107 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 26 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Plátenickej ulici.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 9.10.2019 / 9.10.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.