Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2019

Dátum: 21.08.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 33. týždni 2019

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 12. augusta do 18. augusta 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1345 udalostí. Medzi nimi bolo aj 354 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 793. V 3 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 5 prípadoch s pracovníkmi Slobody zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 50 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v 10 prípadoch, v 8 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 3 prípadoch. Mestskí policajti v 1 prípade riešili nerešpektovanie zákazu vjazdu s bicyklom. V 1 prípade zistili mestskí policajti priestupok proti majetku.

V 10 prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb a v 3 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi. V 35 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v 7 prípadoch nepovolené exteriérové sedenie. Porušenie ustanovení vyplývajúcich zo zákona o ochrane nefajčiarov tým, že ľudia fajčili na zastávkach mestskej hromadnej dopravy riešila mestská polícia 2 krát.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 10 starých vozidiel, 1 nová nelegálna skládka a 2 prípady poškodenia dopravného značenia. V 1 prípade občan odovzdal hliadke mestskej polície nájdené osobné doklady.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 432 prípadoch a 83 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 59 zistili a riešili hliadky mestskej polície na ulici Mikuláša Schneidera Trnavského.

Nebezpečne naklonený stĺp ohrozoval ľudí

V utorok ráno, krátko po 9-tej hodine, mestskí policajti z Expozitúry Bratislava IV si počas hliadkovej činnosti na Vretenovej ulici v MČ Karlova Ves všimli drevený stĺp, ktorý doslova visel ponad cestu, pričom tento držal iba kábel. Vzhľadom na to, aby bola zabezpečená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky, aby nedošlo k ublíženiu na zdraví občanov či k poškodeniu majetku, hliadka mestskej polície časť cestnej komunikácie, kde sa nebezpečný stĺp nachádzal uzatvorila a zotrvala na mieste až do príchodu poruchovej služby, ktorá stĺp následne odstránila.

Muž sa k činu priznal

V stredu vo večerných hodinách mestskí policajti z Expozitúry Bratislava I preverovali oznam, v ktorom oznamovateľ uvádzal, že neznámy muž sprejom čiernej farby poškodzuje jednu z budov v parčíku na Svoradovej ulici. Hliadka mestskej polície spozorovala na mieste muža, ktorý sedel na lavičke a následne sa policajtom k činu priznal. Podozrivý muž bol odovzdaný do rúk príslušníkov Policajného zboru SR.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 21.8.2019 / 21.8.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.