Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2019

Dátum: 06.08.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 31. týždni 2019

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 29. júla do 4. augusta 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1267 udalostí. Medzi nimi bolo aj 353 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 728. V 3 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci, v 1 prípade s príslušníkmi Policajného zboru a v 7 prípadoch so Slobodou zvierat.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 45 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v 20 prípadoch a v 9 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Mestskí policajti riešili v 3 prípadoch priestupok na úseku ochrany životného prostredia a 2 krát neporiadok okolo kontajnerových stojísk.

V 3 prípadoch zistili hliadky mestskej polície užívanie verejného priestranstva bez povolenia a v 1 prípade realizáciu stavebných prác mimo vyhradeného času.

V 5 prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb a v 9 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi. V 24 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v 4 prípadoch nepovolené exteriérové sedenie.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 7 starých vozidiel, 8 nových nelegálnych skládok a 6 prípadov poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 366 prípadoch a 79 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 59 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Viedenskej ceste.

Pomoc mužovi s epileptickým záchvatom

Predlekársku pomoc poskytli mestskí policajti z Expozitúry Bratislava III 64-ročnému Bratislavčanovi pri epileptickom záchvate. Dezorientovaného muža s rozbitou hlavou si mestskí policajti všimli v utorok popoludní v blízkosti zastávky MHD na Odborárskej ulici. Do príchodu záchranárov udržiavali muža v stabilizovanej polohe spolu s pracovníkmi SBS.

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 6.8.2019 / 6.8.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.