Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2019

Dátum: 31.07.2019
Autor: Mestská polícia Bratislava
Zásahy hliadok MsP v 30. týždni 2019

Prečítajte si viac informácií o udalostiach, ktoré v uplynulom týždni preverovali hliadky Mestskej polície.

V týždni od 22. júla do 28. júla 2019 preverovali hliadky mestskej polície v hlavnom meste celkom 1270 udalostí. Medzi nimi bolo aj 418 takých, ktoré po preverení hliadkami priamo na mieste sa ukázali ako neopodstatnené.

K opodstatneným zisteným a riešeným prípadom patrili priestupky z oblasti bezpečnosti a plynulosti v cestnej premávke tých bolo 700. V 6 prípadoch spolupracovala mestská polícia s pracovníkmi rýchlej zdravotnej pomoci a v 2 prípadoch s príslušníkmi Hasičského a záchranného zboru. Mestskí policajti zistili v 2 prípadoch aj podozrenie zo spáchania trestného činu.

Čistota a poriadok na verejných priestranstvách bola ľahostajná pre 29 ľudí. Nepovolené pouličné aktivity boli mestskými policajtmi riešené v 5 prípadoch a v 2 prípadoch hliadky mestskej polície zistili nedodržanie stanovených prevádzkových hodín. Majitelia psov nerešpektovaním zákona, ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov tieto porušili v 8 prípadoch. Mestskí policajti riešili v 2 prípadoch poškodzovanie verejnej zelene, v 2 prípadoch porušenie zákazu vjazdu s bicyklom a 2 krát neporiadok okolo kontajnerových stojísk.

V 5 prípadoch riešili hliadky mestskej polície obťažovanie okoloidúcich zo strany neprispôsobivých osôb a v 5 prípadoch bola zrealizovaná kontrola taxi. V 10 prípadoch zistili a riešili mestskí policajti nepovolenú konzumáciu alkoholických nápojov na verejných priestranstvách a v 11 prípadoch nepovolené exteriérové sedenie. Priestupok proti verejnému poriadku bol zo strany mestskej polície zistený a riešený v 15 prípadoch.

Na príslušné úrady bolo nahlásených 8 starých vozidiel, 2 nové nelegálne skládky a 2 prípady poškodenia dopravného značenia.

Blokovacie zariadenie bolo na nesprávne zaparkované vozidlá založené celkom v 309 prípadoch a 75 motoristov si po odtiahnuté vozidlo muselo zájsť do areálu príslušnej odťahovacej služby. Najviac priestupkov – 63 zistili a riešili hliadky mestskej polície na Gagarinovej ulici.

Lákali ľudí na falošnú zbierku

V pondelok v popoludňajších hodinách hliadka Expozitúry Bratislava I preverovala oznam, v ktorom oznamovateľ uvádzal, že na križovatke ulíc Laurinská a Štúrova, osoby rumunskej národnosti obťažujú okoloidúcich s cieľom získať od nich peniaze do falošnej zbierky. Mestskí policajti hodnovernosť oznamu na mieste potvrdili a preukazovaním totožnosti osôb zistili, že jedna z nich je medzinárodne hľadanou osobou. Táto bola preto ihneď predvedená na príslušné oddelenie Policajného zboru.

Zapáčil sa mu bicykel, tak ho ukradol

V utorok, bezprostredne po spáchaní trestného činu, mestskí policajti z Expozitúry Bratislava I zadržali muža podozrivého z krádeže bicykla. Na odcudzenom bicykli ho zastavili na Moyzesovej ulici. Išlo o 34-ročného Bratislavčana. Nakoľko vzniklo podozrenie zo spáchania trestného činu, zadržaného muža mestskí policajti následne odovzdali príslušníkom Policajného zboru.

Vypátrané osoby

Dve nezvestné osoby vo veku 15 a 16 rokov vypátrali v piatok dopoludnia mestskí policajti z Expozitúry Bratislava IV počas bežného výkonu služby v blízkosti trafostanice Na vrátkach v Dúbravke. Policajný zbor Českej republiky po nich vyhlásil pátranie ako po osobách nezvestných po tom, čo po návšteve u rodín nenastúpili tieto osoby do detských domov, kde boli dlhodobejšie umiestnené.

 

 
Kontakt: Mgr. Barbora Krajčovičová
Vytvorené / Posledná aktualizácia: 31.7.2019 / 31.7.2019

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.